مدل موی ماهواره ای: فقط ۲۰۰ هزار تومان!

* من اکثرا ماشینم رو میذارم توی کوچه چون هنوزم نمیتونم از دروازه ردش کنم میترسم بزنم اینور و اونور. از اونجائیکه دزدگیرش کار نمی کنه، هرزچندگاهی بهش سر میزنم ببینم سرجاش هست یا نه؟ من البته از اینکار خوشم نمیاد. هفته پیش که یکی از ساکنین کوچه میخواست ماشینش رو ببره بیرون، به من گفت که ماشینم سر راش هست. وقتی سوئیچ انداختم، آقاهه با تعجب گفت که با چه جراتی ماشین رو بدون دزدگیر توی کوچه ول کردم؟ بهش گفتم که این ۲۰۶ ها سوئیچ ضد سرقت دارن، گفت که اعتماد نکنم و توضیح داد که یکماه پیش پراید برادرش رو از همین کوچه روبرویی دزدیدن. منم یه کم ترس برم داشت. بگذریم.

* وقتی در رو باز کردم، یه پسر افغانی دیدم که داره پشت ماشین یه کاری میکنه، کوچه خلوت بود، راستش ترسیدم بهش نزدیک بشم، برای همین وایستادم کارش تموم بشه، رفتم دیدم یه آگهی رو گذاشته زیر برف پاک کن شیشه عقبی. بعد دیدم پشت و جلوی تمام ماشینهای کوچه همین آگهی رو گذاشته. آگهی رو برداشتم. مال یکی از آرایشگاههای تهران بود. روش با تیتر درشت نوشته بود: مدل موی ماهواره ای فقط با ۲۰۰ هزارتومن. همیشه برام عجیب بود اینها چرا میگن مدل ماهواره ای؟ مثلا دقت کردین؟ میگن فلانی آرایشش مدل ماهواره ای بود. لباسش مدل ماهواره ای بود و الخ.

* زیر تبلیغ یکسری عکس از مدلهای مختلف مو گذاشته بود که اکثرا حجیم بودند. یعنی من فکر کنم اگه یه دونه از اینها رو آدم روی موش پیاده کنه، احتمالا قدش اندازه ۲۰ سانتی متری درازتر بشه. خوب برای اینکار باید کلی لوازم هم به مو زد که اون حالت وایسته، فکر کنم چند گرمی هم وزن به کله آدم اضافه بشه. فکرشو بکن. تازه اینجا که نمیشه با همون مدل مو رفت بیرون. نهایت بشه برای یکشب مهمانی ای، مراسم عروسی ای چیزی موهات رو اون شکلی کنی و شبش که بخوای بخوابی، باید اونها رو از سرت باز کنی وگرنه اونهمه گل سر و شکوفه فرو میره تو پوست سر آدم. تازه ۲۰۰ هزارتومن فقط مدل مو میشه. یعنی احتمالا با آرایش و اینها چیزی حدود ۳۰۰-۴۰۰ تومنی بشه و همه اینها فقط برای چند ساعت مراسم هست.

* برگشتم به پسره که تبلیغ رو گذاشته بود نگاه کردم. یه لباس خاکی پوشیده بود و سر ظهری حسابی عرق کرده بود. با خودم گفتم حالا به این بیچاره مگه چقدر حقوق میدن؟ نهایت بتونه ۲۰۰ هزارتومن حقوق بگیره. بدون بیمه، بدون اضافه کاری. ولی آرایشگره حتما خیلی در میاره. واقعا اشتباه می کنین اگه فکر می کنین کسی مثلا مشتری این آرایشگاه نیست یا آرایشگره در طول روز نیم ساعت هم بتونه بیکار بمونه. عروسی برادرم توی قزوین بود (اونجا خونه خریدن و عروس چون قزوینی بود گفتن اینجام یه عروسی بگیریم)، رفتیم یه آرایشگاهی توی قزوین و مدل مو اونجا ۳۰ هزارتومن بود که به نظر من بازم برای چند ساعت خیلی زیاد بود چه برسه به ۲۰۰ هزارتومن.

* من بارها و گفتم و میگم که جذابترین و پردرآمدترین کار توی ایران آرایشگری هست. یعنی اگه یه روزی از کارتون دست کشیدین یا خسته شدین، حتما سرمایه تون  رو بذارین روی اینکار. حتی اگه اقتصاد از رونق بیفته، بازم فروش رژ لب افزایش پیدا میکنه:)  با این روند “همه اینطورین و من اگه نباشم زشته و تو چشمم”، مطمئن باشید در هر شرایطی بازار کار شما پررونق خواهد بود؛ به طرز عجیبی زنهای جامعه ما فارغ از اینکه ایدئولوژی شون چیه، همه ظاهرا دارن مثل همدیگه میشن. تو خیابونا اگه دقت کنین دخترا اکثرا یه تیپ و یه شکل غالبن.

۳۶ نظر

 1. رهنما ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۳:۵۴ ب.ظ

  لازم شد ، که تغییر شغل بدیم.
  آره حتما باید تغییر شغل بدم. حتما !

 2. زهرا ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۴:۰۰ ب.ظ

  خدا کنه همه دزدها اینقدر مهربون باشن:)))))))))))))

 3. po0ya ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۴:۰۲ ب.ظ

  این نشون میده که اینقدر اعتماد مردم به تلویزیون کم شده که هر چی تو ماهواره میگن قبول میکنن .

  از فردای اون روزی که این تلویزیون ۳ بعدی ها تبلیغ شد همه میومدن در تلویزیون فروشی ها می گفتن این تلویزیون ها رو می خوایم که تو ماهواره تبلیغ می کنه .

  تازه این زیاد دور از ذهن نیست که جامعه ی دخترا این طوری بشن آیا تفریح دیگه ای دارن ؟
  البته این مشکل بیشتر فرهنگیه و همیشه هم همینطور بوده . همون رفتار خانواده ها و …

 4. زهرا ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۴:۲۷ ب.ظ

  po0ya: همین کم بود که اینم سیاسی کنین:) یعنی اگه الان رییس جمهور عوض بشه ملت از نظر فرهنگی درست میشن؟ تجمل گرایی کم میشه؟ چمیدونم مشکلات فرهنگی ترافیکی حل میشه؟
  همه چیز راه حل سیاسی نداره برادر

 5. پيوست ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۴:۴۷ ب.ظ

  قبلا فقط آرایشگاه زنونه گرون بود. الان واسه مردها هم مدل موهای سیخ سیخی و خاش خاشی و راه راهی مد کردن. عین نون سنگک که یه قاشق کنجد روش اضافه می‌شه و قیمتش پونصد تومن بیشتر می‌شه!
  شهرستان که سربازی بودیم یه بار رفتیم آرایشگاه و به اوستاد سلمانی گفتم که نمی‌خواد کوتاه کنه و فقط یه حالی به دور و بر موهام بده. نمی‌دونستم چقدر می‌شه و فقط حدس می‌زدم که نباید بیشتر از دوهزار تومن بشه. کارش که تموم شده بهش یه دوهزار تومنی دادم. با لهجه‌ی آذری گفت که درشته و خرد نداره. من هم دو تومنی رو گرفتم و هزار تومنی بهش دادم. گفت باز هم خرد نداره! فهمیدم خیلی ارزون‌تر از تهرانه. واسه همین یه پونصدی بهش دادم. یارو گفت خرد بده خرد ندارم! گفتم بی‌خیال بابا…! تهران بود پونصد تومن هم بقیه پول بهت نمی‌دادن. با این کاسبی یهو مغازه‌تو ببند دیگه!

 6. معتاد ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۴:۵۲ ب.ظ

  مایه دوشتی داشتیم در ژانتیا سه سوسته با پیچ گوشتی باز میکرد
  ما هم اول برا اینکه خود کم بینی داشتیم مدل موهامونو ماهواره ای میژدیم
  کمکم رشد کردیم خودمون میرفتیم فضا
  در ژمن یه شغل دیگه هم هست که با ماهواره وفضا … سر کار داره
  اژ ارایشگاه هم در امدش بیشتره مغاژه اینه روژ لبم نمی خواد
  َشرچهارراهها تو پارکها تو محله های پایین شهر…….

 7. ناشناس ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۵:۵۷ ب.ظ

  ما هم تو سربازی یاد گرفتم در اکثر ماشینارو باز میکنم ساده ترینشم پرایده

 8. سید مجیب ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۷:۰۴ ب.ظ

  حتی شما دوست عزیز، شما هم از قماش زنها هستی، حالا یکم بالاتر یک پایینتر

  ۲۰۶ ضد سرقت نیست اما دزدیدنش سخت تره از بقیه ماشین ها، به دزدگیر احتیاج نداره من با یه قفل فرمون ۳سالی هست که مشکلی نداشتم

  سلام…

 9. آیت ا... العظمی ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۸:۱۸ ب.ظ

  السلام العلیکم

  به نظر این حقیر والامقام این پولهایی که به این آرایشگران و با این مبالغ کلان پرداخت شود از گوشت سگ هم حرامتر است. مخصوصا برای پرداخت کننده لطفا اگر پول زیادی دارید به این حساب بریزد ۵۴۶۵۴۸۵۳۵۳۶ بنام آیت ا… العظمی . ما در امور خیریه و در جهت حفظ منافع اسلام هزینه خواهیم کرد! مطمئن باشید.و راه شما رو به بهشت هموار خواهم کرد.
  بنظر این عالم والا مقام ، زهرا خانم شما هم برای این که از نگرانی برای ماشینتون در بیای، ماشینت رو به نام من کن در راه اسلام هزینه می کنم و اجرت رو در اخرت میلیونها برابر برات تضمین می کنم. انشا ا…

  دامم برکاته

 10. معتاد ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۸:۱۹ ب.ظ

  حالا زهرا یه خالی بشت ۲۶۰ داره اون ۲۶۰جلو خونشون مال همشایشونه
  این طفلکی از وبلاگش معلومه ژوربژنه یه ژی ام و بیشتر نداره
  شما هم شرقتاتونو لو ندین فردا میگن این وبلاگ…………..فیلت………

 11. معتاد ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۸:۴۴ ب.ظ

  یه نفری که در ماشینارو باژ می کنه نباید قاطی شیاشت بشه

 12. اشکـ+ـان ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۱۰:۰۱ ب.ظ

  متاسفانه مد و اینجور چیزا درامدش خیلی بیشتر از کارشونه. رو کم کنی و چشم و هم چشمی که قیمت نمیشناسه!
  اسپرت ماشینا و تی شرت و اینجور چیزا هم تو پسرا خیلی رواج پیدا کرده!
  :|
  تحصیلات و احترام و اینا رفته کنار. میگن فلانی فلان ماشین رو داره. فلانی فلان مدل لباس رو خریده. فلانی اینجوری فلانی اونجوری.
  متاسفانه!

 13. po0ya ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۱۰:۴۶ ب.ظ

  خوبه من خودم نوشتم این مشکل فرهنگیه ها !!!!! :X

 14. Hamid ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۱۱:۰۰ ب.ظ

  این جناب معتاد منو پهن زمین میکنه کامنتاش:))))))

  میگم حالا خودت موهات چجوریه؟یا مثل قدت که کوتولست اونم تو آفسایده:D

 15. حديثه ۱۳۸۹-۰۶-۲۷، ۱۱:۳۲ ب.ظ

  مراقب ماشینت باش عزیز!

 16. مهیار ۱۳۸۹-۰۶-۲۸، ۱:۰۳ ق.ظ

  دزدگیر داشتن یه خوبی داره که مثلا اگر یکی تو کوچه رو ماشینت خط انداخت یا خواست ضبط رو دو در کنه صدای آژیرش در میآد ، اما یه قفل فرمون ( ۸۰۰۰ تومن ) کلی خیالت رو راحت می کنه! حتما همین فردا یکی بخر ، هم راحت می تونی استفاده کنی هم ارزونه هم امنیتش برای جلوگیری از سرقت ماشین بیشتر از دزدگیر نباشه کمتر نیست! من خودم یک ماه پیش سوییچ ماشین از دستم افتاد تو جوب و دزدگیرش اتصالی کرد و شروع کرد آژیر کشیدن، منم سریع رفتم کاپود رو دادم بالا و سیم بلندگوش رو قطع کردم و باخیال راحت تا خونه رفتم….. یعنی بهترین دزدگیر رو هم داشته باشی همین الان حساب کن : ۲ ثانیه شیشه ماشین رو می شکنن ! ۲ ثانیه ضامن کاپود رو می کشن و ۲ ثانیه هم طول می کشه تا سیم بلندگوی دزدگیر رو قطع کنن! سرجمع ۶ ثانیه! با دل و جراتی که دزدای این دوره زمونه دارن قطعا از ۱۰ ثانیه آژیر کشیدن ماشین نمی ترسن….. فقط قفل فرمون!

 17. معتاد ۱۳۸۹-۰۶-۲۸، ۹:۲۵ ق.ظ

  شیاشت ناشناش
  میخواشتم یه کم شربه شرت بژارم
  منم با بیشتر نژراتت موافقم
  یه کم اتیشت تند بود خواشتم …….
  به هر حال ما دوششت داریم

 18. معتاد ۱۳۸۹-۰۶-۲۸، ۹:۲۸ ق.ظ

  halidجون اگه ما رو…..نمی کنی پاشو خوددو جمع جور کن خجالت بکش
  در ژمن تو اشتعدادشو داری هههههههها….

 19. خاله ريزه ۱۳۸۹-۰۶-۲۸، ۱۰:۲۱ ق.ظ

  به نظر من به یه نمایندگی مجاز و معتبر مراجعه کنید و سیستم ایمنی وماشینتون رو بالا ببرید و بیمه نامه رو حتما داشته باشید دیگه غمتون نباشه.
  در مورد آرایشگاه ها حق با شماست درآمد خوبی دارند.

 20. مهربان ۱۳۸۹-۰۶-۲۸، ۱۲:۴۹ ب.ظ

  سلام
  فکر کنم یک بار دیگه هم که اتقاقی اینجا اومده بودم هم محترمانه حرفم رو گفتم اما ظاهرا یا براتون مهم نبوده یا براتون مهم نبودم!.
  اسم “افغانی” چیزیه که کشور دوست و برادر ایران برامون ساخته اگه کسی بخواد یک شهروند از کشور افغانستان رو خطاب کنه باید بهش بگه “افغان” نه افغانی!. اصلا میشه من به یک شهروند ایرانی که ملیتش “لر” هست بگم “لری” یا به یک “ترک” بگم “ترکی”
  افغان ملیت ماست و به همین نام نسبت داده میشیم. ممنون میشم شما که آمارتون بالاست این ظرافتها رو در نظر بگیرید از تابناک که کسی گله ای نداره.
  این کمترین لطفیه که میتونید در جواب اون عرقهای اون “افغانی ….. مهمون ناخواسته” انجام بدید.
  موفق باشید

 21. معتاد ۱۳۸۹-۰۶-۲۸، ۳:۴۳ ب.ظ

  های کجاداری تندتند میری پیاده شو با هم بریم
  مگه افغانها ادم نیشتند اونها بنده های خدا انسانند ما با اونا هم ایینیم
  شیاشت ایران وامریکا نمی ژاره این مردم ساده ورنج کشیده زندگی کنند
  رشد کنند
  تاژه یه ژمانی جزء ایران بوده

  شما هم نباید هر ادمی که ژولیده پولیده بود افغانی خطاب کنی
  شاید کرد بوده شایدم مشل شما ترک بوده شایدم بچه شمرون بوده
  اژ لحاظ اخلاقی درشت نیشت

 22. دروغ کنتور نداره ۱۳۸۹-۰۶-۲۸، ۴:۴۵ ب.ظ

  http://www.radiofarda.com/content/F12_Ahmadinejad_denying_stoning_case/2161937.html

  پروفوسور Liar: سکینه محمدی به هیچ وجه به سنگسار محکوم نشده‌است

 23. ه-نیک ۱۳۸۹-۰۶-۲۸، ۷:۰۶ ب.ظ

  سلام
  واقعا ما نیز مخمان سوتیدندی!!!

  و کلا دو حرفه در ایران عزیز خوب در آمد داره یکی همین که شما گفتی یکی هم فست فود(کلا شکم) :)

  تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

 24. گلاره ۱۳۸۹-۰۶-۲۸، ۸:۲۴ ب.ظ

  بارها گفتی و میگی؟ خب چرت میگی عزیزم.. بدون اطلاع حرف میزنی.
  البته با این طرز فکر خودخواهانه ای که داری تعجب میکنم که آرایشگری بنظرت جذابه! مدتهاست متوجه شدم عادت داری طوری انگ بچسبونی به اطرافیانت تا زحماتی که برای زیباتر شدن خودشون میکشن جلف و احمقانه جلوه بدی.
  ولی حتی اگرم بنظرت کار جذابی میاد، بازارش توی ایران چندان رونق نداره، اکثر کارهای آرایش و پیرایش رو خود خانمها یاد گرفتن و توی خونه انجام میدن و این باعث شده بندرت سالنهای آرایشی دوام بیارن ..

 25. sayeh ۱۳۸۹-۰۶-۲۸، ۱۰:۱۵ ب.ظ

  گلاره واقعا برات متاسفم!دختری که همه ی زحمتشو بزاره برای آرایش یا مثلا به قول تو برای زیباتر شدن بیشتر از یه عروسک نمی تونه نقش داشته باشه و به نظر من ساده بودن خیلی قشنگ تره!البته نظر شخصیه منه.و البته اینطور که تو گارد گرفتی واقعا احمقانه به نظر میاد

 26. كاتب باشي ۱۳۸۹-۰۶-۲۹، ۳:۲۰ ق.ظ

  بله خیلی از بازاری ها رو دیدم یرمایشون رو گذاشتن توی این کار وجواب گرفتن البته مافیایی هم برای خودش داره واما درباره آرایشگر ها من خودم وقتی میرم آرایشگاه موهام رو که آرایشگر مرتب می کنه نگاه می کنم به زحمت، وقت و کارش اگه همه اینا خوب بود خب نسبت به کارش بهش پول میدم البته چقدرش بماند

 27. مهرناز ۱۳۸۹-۰۶-۲۹، ۹:۰۷ ق.ظ

  دوست یکی از دوستام فوق لیسانس مهندسی برق گرفت از دانشگاه امیر کبیر یه مدت دنبال کار گشت دید بازار کار کساده… رفت تو کار آرایشگری الان کم کم ماهی دو میلیون درآمد داره

 28. matin ۱۳۸۹-۰۶-۲۹، ۹:۵۲ ق.ظ

  سلام.
  به نظر من که رستوران و کافی شاپ بیشتر از آرایشگری جواب میده!!
  ***
  زهرا جون؛ از دو روز پیش یه خیریه که مربوط به کودکان معلول ذهنی و جسمی عمل می شه توی کاخ نیاوران شروع به کار کرده. تا ۱۶ مهر هم ادامه داره. هر روز ۱۰ صبح تا ۱۰ شب. من و دو نفر دیگه هم اونجا غرفه زیورآلات داریم. هم از خودت دعوت می کنم بیای و هم این که چون ویزیتورهای وبلاگت زیادن، لطفا یه سری به پستی که در این مورد گذاشتم بزن و اگه دیدی برات امکان داره، به هر نحوی حالا یا اینجا یا تو ریدر یا هر جا که میدونی اعلام کن. ازت ممنون میشم. من و دوستم و خواهرم استارت کار زیورآلاتمون رو از این جا زدیم و امیدواریم که با استقبال رو به رو شه و بتونیم ادامه بدیم.
  پیشاپیش ازت ممنونم.
  این لینک:
  http://matinkf.persianblog.ir/post/66/

 29. معتاد ۱۳۸۹-۰۶-۲۹، ۳:۳۴ ب.ظ

  ناشناش
  اولاش فکر می کردم تخشیر خوانوادمه فرهنگمه بابامه نه نه مه
  بعدش گفتم نه تشخیر جامعه اش دولته که مرژارو باژ گژاشتن می خوان
  جوونارو خراب کنن گاهی اوقات فکر میکردم اژشغلمه یا شهرمه یا کشورمه
  ولی دلیل اشلیش این نبود دلیلش این بود………………
  اشلا خودت بگو دلیلش فکر میکنی چیه؟
  اشلا بژار شاحب وب بگه دلیلش شیه؟
  خیلی نژر دادم خمار شدم برم خودمو بشازم بیام$$$

 30. مصطفی ۱۳۸۹-۰۶-۲۹، ۱۰:۵۵ ب.ظ

  گویا بعضی از دوستان انگار تاحالا دزدی نکردن آ آ
  قفل فرمون که کاری نداره باز کردنش. کل فرمون رو باز میکنن.. یه فرمون دیگه رو می زارن جاش.
  از کلید مخفی که بنزین رو قطع میکنه هم می تونی استفاده کنی. یا قفل کلاچ. اما دزد اگه دزد باشه کارشو بلده…
  خلاصه جای این کارا یاد بگیر ماشینتو ببری تو حیاط.(پارکینگ).البته شاید تا العان هم.

 31. احسان نصیری ۱۳۸۹-۰۶-۳۱، ۹:۵۳ ق.ظ

  هنر نمایی با مغز مداد!!!!

 32. لیلا ۱۳۸۹-۰۶-۳۱، ۲:۱۳ ب.ظ

  سلام زهرا خانم

  دخترهای مدل های دیگه هم هستن، یادمه تازه که رفته بودم دبیرستان، یک سال تابستون اومده بودیم تهران، از دیدن زنای تهرانی اونقدر تعجب کرده بودم که حس می کردم اومدم خارج از کشور
  بعدها که اومدم تهران و اینجا موندگار شدم، می فهمم که خانم های دیگه ای هم هستن اما محیطشون فرق می کنه، الان تو خانواده ای که هستم، بعضی دخترها، بی استثنا هر روز باید برن بیرون، یعنی اگه نرن می گن دلمون گرفت، هر روز پارک و پاساژ و پیاده روی هست.
  حالا ما چه جوری زندگی می کنیم، بعد کار یکراست میام خونه، هیچ جا مثل خونه بهم آرامش نمیده، پنج شنبه ها که هنوز هوا تاریکه میرم کوه و آخر شب که خلوته پیاده روی
  کی ما رو می بینه، کافیه یک خبری بشه تا این تیپ خانوم ها بیان بیرون، اونوقت تعدادشون مشخص میشه
  یادمه سر یک مراسمی تو اصفهان، اونقدر خانم چادری اومده بود که حتی مسئولین شهر هم تعجب کرده بودن که اصفهان مگه اینقدر خانوم چادری داره

 33. Mohsen ۱۳۸۹-۰۷-۱، ۱۲:۰۶ ق.ظ

  این همه کامنت واسه یه نوشته….. عجیبا غریبا

 34. میترا ۱۳۸۹-۰۷-۳، ۱:۵۴ ق.ظ

  زهرا خانوم نظرت راجب دخترایی که مد شده موهاشون را با تیغ کچل میکنن چیه؟

 35. میترا ۱۳۸۹-۰۷-۳، ۱:۵۹ ق.ظ

  من واقعا دوست دارم کچل کنم.

 36. معتاد ۱۳۸۹-۰۷-۳، ۱۰:۳۷ ب.ظ

  خیلی هم بهت میاد

  فکرشو بکن

  (میترا کچل)