هتک حرمت از یک دختر دانشجو در دانشگاه تهران

* بعد از ظهر روز سه شنبه یازدهم اردیبهشت، آقای نورالدین زرین کلک یکی از اساتید حق التدریس دانشکده هنر دانشگاه تهران در کلاس درس خود از دانشجویان خواست که تصویر یک فرشته را نقاشی کنند. یکی از دانشجویان فرشته ای را به تصویر می کشد که مو برسر نداشت. استاد مذکور به دانشجو میگوید چرا این فرشته مو ندارد؟

در این میان هاجر سلیمی دانشجوی دیگر این کلاس خطاب به استاد می گوید احتمالا نمیخواسته تا موهای این فرشته مشخص شود. استاد مذکور به هاجر سلیمی که یک دانشجوی محجبه است، می گوید” تو که کچل هستی و خود را پوشانده ای چرا حرف می زنی؟در این حین استاد دست خود را به زیر روسری این دختر محجبه (سلیمی) برده و موهایش را از زیر روسری بیرون میکشد و به دانشجویان میگوید:” نه ، این کچل نیست و مو دارد”. در این حین دانشجویان دیگر با قهقهه این دختر محجبه را مورد تمسخر قرار می دهند.

هاجر سلیمی که این اتفاق او را شوکه کرده بود، تا چند ساعت حالت طبیعی نداشت. تعرض این استاد دانشگاه به دانشجوی مذکور باعث خشم گسترده دانشجویان متعهد دانشگاه ها شده و ظهر امروز دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران تجمع کردند.

* آشنایی با استاد هتاک اخراجی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران

اخبار تکمیلی…

اما در دانشکده هنر دانشگاه تهران چه گذشت؟

* نظر شخصی:
هیچی اصلا باورم نمیشه! باور کنید اگه همچین اتفاقی در مورد من می افتد، بیهوش که هیچی حتما سکته هم میکردم:دی میدونم که الان هیچ نوع احساس همدردی نمیشه با اون خانومه کرد چون مطمئنا به غرورش برخورده! فکر میکنم برای من در اینصورت حتی دانشگاه اومدن هم سخت میشد.
متن خبر جالبه: دانشجویان دیگر با صدای قهقهه اون خانوم رو مورد تمسخر قرار دادن! یعنی اگه این اتفاق در مورد خودشون می افتاد بازهم چنین کاری میکردن؟! البته  دانشکده هنرهای زیبا کلا فضاش خیلی آزاده! با همه این اوصاف من با برخورد غیر منطقی مخالفم (زیادی شلوغش کردن) ولی معتقدم که این کار استاده اخلاقا توجیهی نداره! حتی اگه قصد شوخی هم داشته باشه!

* من یادم هست که زمان دانشجوییم یه درسی داشتیم که استادش فقط یک ترم اومده بود ایران و بعدش دوباره رفت آمریکا و همون یک درس رو (Senior Project) هم توی دانشگاه تهران ارائه می داد و پروفسور هم بود! (توی آرشیو وبلاگم براحتی میتونین اسمش رو پیدا کنید). من خیلی کم سر کلاسش میرفتم.
یه بار من ردیف جلو نشسته بودم و توی آنتراکت کلاس یادم نیست چه شوخی ای کرد که من هم مثل بقیه خندیدم. اونم اومد درست روبروی من و کفشش رو گذاشت روی پام و در حالیکه بدجوری هم نگاه میکرد و محکم پام رو فشار میداد، برگشت گفت: دیدی کلاس من چقققدر خوبه حیفه که خیلی کم میای!
اون لحظه اصلا یادم نیست که چی شد. ولی شاید  باور نکنین که من سه روز اصلا نمیتونستم از اتاقم توی خوایگاه بیام بیرون و همش حالم بد میشد و خدا میدونه داشتم چه فشار روانی ای رو تحمل میکردم.
بعد از اون یه دو سه باری سر کلاسش رفتم و همش هم ردیفهای آخر می نشستم هر وقت هم من وارد کلاس می شدم با صدای بلند می گفت ایشون هم که اصلا سر کلاس نمیاد! حتی برای دوستای منم سوال شده بود که چرا من ۵ شنبه ها که بیکارم سرکلاسم نمیام؟! اتفاقا کمترین نمره کلاس رو هم به من داد! در حالیکه همگروهیم ۱۹ گرفت! این درس امتحان نداشت!
اینه که به نظر من الان هیچ نوع همدردی شاید نتونه اون خانوم رو از اون وضعیت خارج کنه و مطمینا همیشه یادش هست مخصوصا اینکه توجه همه معطوف بهش هم بوده…

۱۱۹ نظر

 1. یما ۱۳۸۸-۰۵-۱۳، ۱:۲۲ ق.ظ

  کار احمقانه می کردی

 2. شهین ۱۳۸۸-۰۵-۱۳، ۱:۲۳ ق.ظ

  من ۱۲ سالمه می پسندی البته قبلا کارمو ساختن

 3. نازدار ۱۳۸۸-۰۶-۱، ۱۰:۵۸ ب.ظ

  دخترهای دانشگاه و بخصوصابرا هیم محمدی را بگایم

 4. hamed ۱۳۸۸-۱۱-۳، ۲:۴۰ ق.ظ

  بااعدام استاد موافقم

 5. hamed ۱۳۸۸-۱۱-۳، ۲:۴۲ ق.ظ

  نازدار شعورداشته باش

 6. مهدی ۱۳۸۸-۱۱-۵، ۲:۲۳ ق.ظ

  نمی دونم کی هستی و دینت چیه؟ کاری هم ندارم. فقط مطمئنم که “دختر” نیستی.

 7. nazanin ۱۳۸۸-۱۱-۸، ۱۰:۴۲ ب.ظ

  salam vaghti dashtam emaila ro mikhondam baraye bazi afrad taasof khordam ke ensaniyat va hormato faramosh kardan behtar bod dostan be jaye harfaye na khoshayand khili matin nazarateshono migoftan

 8. مجاهد ۱۳۸۸-۱۱-۱۶، ۱:۴۴ ب.ظ

  این پلان شما خیلی غلت است استاد حق دارد که شاگرد را نوازش بدهد شما این پلان شوم را گرفته که استاد دانشگاه را ترک نماید.

 9. مجاهد ۱۳۸۸-۱۱-۱۶، ۱:۴۸ ب.ظ

  کجا هستی که بامن ملا قات نماید استاد حرف بده نزده بخاطر همین کار است گور بخیل تنگ است یه خیرات نماید

 10. MR ۱۳۸۸-۱۱-۲۰، ۱:۰۲ ب.ظ

  دمش گرم

 11. حمید ۱۳۸۸-۱۱-۲۲، ۱۰:۰۴ ب.ظ

  من اگه جای برادر اون دختره بودم استاد مربوطه رو خشک خشک ….

 12. حمید ۱۳۸۸-۱۱-۲۲، ۱۰:۰۸ ب.ظ

  اگه همچین استادی دست من بیفته خواهر مادرشو ….
  خاک برسرهرچی بی غیرته.

 13. سارا ۱۳۸۹-۰۱-۸، ۵:۴۸ ب.ظ

  امیدوارم به زودی این جامعه راهش پیداکنه یا جامعه واقعا اسلامی یا بدون اسلام.توی دانشگاه هنر رنگ اسلام نامریی است

 14. فرشید ۱۳۸۹-۰۱-۲۱، ۱۰:۰۹ ق.ظ

  واقعا جای تاسف داره دیگه جای حرفی باقی نمونده که بگیم اگه من تو اون دانشگاه بودم میدونستم چکارش کنم

 15. ...حالا ۱۳۸۹-۰۱-۲۴، ۱:۰۷ ب.ظ

  چه استاد بی شخصیت بی فرهنگی

 16. ر_م ۱۳۸۹-۰۱-۲۴، ۱:۱۱ ب.ظ

  شایعس بابا. کثافتا میخوان مظلوم نمایی کنن.لابد اینم فیلم جدیدشونه

 17. xxx ۱۳۸۹-۰۱-۲۴، ۱:۱۲ ب.ظ

  از کارای دولتیا تو کهریزک و اوین که بد تر نبوده . بوده؟

 18. بخون ۱۳۸۹-۰۳-۱۴، ۵:۴۵ ق.ظ

  http://kamkendex.blogfa.com/post-418.aspx

  این رو هم بخون

 19. زهرا ح ۱۳۸۹-۰۳-۱۸، ۳:۴۸ ب.ظ

  خاک بر سر چنین اساتیدی که مملکت را به فساد میکشن