این دخترهای خیلی زرنگ و خوش شانس:)

* فکر کنم دوران خوشی من تموم شد. اگه این پروژه جدید تصویب بشه که ۹۵ درصد کاراش انجام شده، باید شاهد غرغرهای مجدد من باشید!:) بدبختی این پروژه اینه که خیلی از پلتفرمهایی که تو این نرم افزار استفاده شده واسم جدیده و قبل انجام باید کلی سرچ کنم و ببینم اصلا معماریشون چی هست؟

* میگم اصلا ردخور نداره. تمام پسرهایی که ظاهر موجهی دارن و تحصیلکرده هستن و موقعیت اجتماعی مناسبی دارن، دست چپشون حلقه هست. باقی پسرها هم در دسته دوم هستن. والا من که تا به حال با استثنائی مواجه نشدم و از اینرو میشه گفت همجنسان ما یا خیلی خیلی زرنگ شدن و همه پسرهای خوب رو ورداشتن واسه خودشون، یا خیلی خوش شانسش که یکی از این پسرها سر راهشون قرار گرفته. اونوقت هی بگین چرا ازدواج نمیکنی؟ چرا ازدواج نمیکنی :دی

* اصلا همین چند روز پیش واسه یه کاری، با مینا رفته بودیم یه وزارتخونه. مینا که بیرون اومد گفت زهرا مطمئنم این پسره رو که ببینی خوشت میاد، یعنی با چیزایی که از سلایقت گفتی کاملا مَچ هست. منم که نوبتم شد، جلدی پریدم داخل و دیدم آره بابا راست میگه دیگه. تازه پسره سمتش معلوم بود و کلا ظاهرا مشکلی نداشت. اما من بازم احتیاط کردم و کلی منتظر شدم تا به بهانه ای دست چپش رو نگاهی بندازم، دیدم آره بابا! ای دل غافل، اینم از دست رفته. ولی خودمونیم یه چیزی تو مایه های فتبارک الله احسن الخالقین بود. از اینهایی که آدم رو تشویق میکنن بره ازدباج کنه :دی

* کلا یه قانون کلی داریم و اونم اینه که اگه پسری در جمعی مورد توجه ۹۰درصد دخترا قرار گرفت بدون شک، زن داره. چند وقت پیش یه پروژه ای با یه سازمانی داشتیم که صاحابش یه آقایی بود که دکترای برق داشت. یعنی من هرچی از کمالات این بشر بگم کم گفتم. ظاهر نسبتا خوب و آراسته و شیک، معتقد، کاردرست، مودب، با اخلاق، مومن، پولدار، تحصیلات بالا. ای بابا دیگه یه دختر از خدا چی میخواد؟! اینم از اون تیپ پسرهایی بود که اکثر قریب به اتفاق دخترها واسه ازدواج رو اینها حساب باز میکنن. این بشر از روز اولی که وارد اینجا شد، مورد توجه همه خانمها قرار گرفت. حتی بعضیا که اسمشون رو نمیبرم رفتن اسمش رو گوگل کردن و رزومه اش تو شریف و رساله دکترا و ال و بلش رو هم در آوردن!:))) بعد خوب از بین خانمهای اونجا ۲ تا خانم برای این پروژه انتخاب شده بودیم که یکیش من بودم و یکیشم یه خانم متاهل بود. یکی از دخترا مدام به سعادت من غبطه میخورد. ولی رفتار آقاهه خیلی متین بود تاااا اینکه با یکی از خانمهای یه بخش دیگه که باهاش آشنا بود و روابط خانوادگی داشت حرف زدیم. این آقاهه نه تنها زن داشت که یه بچه هم داشت:)) بعد خوب دیگه خودتون حدس بزنین قیافه دخترای اینجا رو. تازه زنش الهیات میخوند. باور کنید این دخترهای رشته های انسانی و تجربی بهتر میدونن چطوری با آقایون برخورد کنن. بیچاره ما دخترای مهندسی کلا، الکی اسممون بد در رفته:دی

۳۴ نظر

 1. مسعود ۱۳۸۸-۰۷-۲۲، ۱۰:۵۳ ب.ظ

  شنیده بوودم که امار دخترای در شرف ازدواج بیشتر از پسرا هست و ایم مساله داره مشکل ساز میشه :دی

  بعد خوندن پستت کلی خندم گرفت ، با خودم گمیگم ای خدا اینا مگه کارو زندگی ندارن که شش دنگ حواسشونو جمع دست چپ یارو میکنن تا تورش ! کنن :d

  زهرا Reply:

  برو بابا!:)) حواسمون به همه که نیست. مگه ندیدی چه خصوصیاتی رو برشمردم؟ :دی

 2. اصغرآقا ۱۳۸۸-۰۷-۲۲، ۱۱:۰۹ ب.ظ

  بابا دست بردار از این خاله زنک نویسی ها :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

  زهرا Reply:

  مگه مجبوری؟؟؟ خب نخون

 3. حدیثه ۱۳۸۸-۰۷-۲۲، ۱۱:۱۶ ب.ظ

  شاید واقعاً راست با شه که فرق نداره کی هستیم و چی هستیم و مال کجائیم اما یه چیزائی انگار واقعاً با جنسیتمون گره خورده …..
  منم با همه مرد ستیزیم گاهی نیم نگاهی به انگشتاشون انداختم : دی
  راستی با نظرت راجع به بچه های انسانی شدیداً موافقم …. ما توانائیهامون زیاده ( چشمک )

 4. رویا ۱۳۸۸-۰۷-۲۲، ۱۱:۲۶ ب.ظ

  به خدا ازدواج اونجوری که دخترا عاشقشن نیست
  آدم گیر یه روزمره گی میفته که پشیمون میشه ..خسته میشه از روزای تکراری.. مثل فیلم به همین سادگی که تازه اون زنه نسبت به بقیه زنها زندگی خیلی خوبی داشت..

 5. یک پسر ۱۳۸۸-۰۷-۲۲، ۱۱:۳۳ ب.ظ

  خوب اینطوری که معلومه کلا به زیر post doc راضی نیستی;) در ضمن دلتون هم میخواد که مانکن باشند!! اما یه تعدادی که هر روز هم در حال اضافه شدن هستند معتقدند که پسر (و بر عکس دختر) نباید خیلی خوشتیپ باشه.اونم توی این اوضاع و احوالات!!! حالا خود دانی. بالاخره طبق یکی از پستای اخیرت هم آقایون هم خانوما به روابط همسرشون حساسند.تا در شرایطش هم قرار نگیریم نمیتونیم چیزی بگیم.حالا بازم برو دنبال پسر خوشتیپ مانکن بگرد;)
  در ضمن یک نظریه هم هست که این دوستانی که همه حلقه دستشونه بالاخره از همون اول که حلقه نداشتند.در ضمن اون اول کار هم این مشخصات رو شاید نداشتند(البته به غیر از تیپ و قیافه که اکتسابی نیست)یعنی وقتی که بعله رو گرفتند ،در سایه ی حمایتهای همسرشون به این جاها رسیدند!!(عین این برنامه های خانواده شد این تیکش)

  در مورد دخترهای انسانی که خوب خودتون هم اعتراف کردید و دیگه جای بحثی نیست.البته این قضیه در مورد پسرهای فنی با تحصیلاتی که شما مد نظرته هم در ۹۰ درصد صادقه.

  راستی شما این حق رو هم حتما میدی که اون آقای با این همه کمالات دنبال یکی باشه که یه حداقلی از همون کمالات رو هم داشته باشه;) اینجا دیگه زیاد ربطی به شانس و علوم انسانیو اینا نداره خواهر.

  زهرا Reply:

  نه بابا یک پسر خیلی پیچیده اش کردی. ما یک چیزی میگیم ولی در عمل طور دیگه ای رفتار می کنیم. عطف به اینجا:

  http://zahra-hb.com/1387/04/attractive-men-phobia/

  یک پسر Reply:

  این پستت رو خوندم که لینک دادی!!!پس چرا اینقدر این ۲ تا پست با هم تناقض داره.پس اول عمل و گقتار رو یکی کن تا وقتی خواستی ازدواج کنی هم خودتو گیج نکنی هم پسرای بیچاره رو ;)
  اون اولی منطقی بود این دومی احساسی!!

  زهرا Reply:

  کدومش منطقی بود؟:)) اونی که راجع به ازدباج بود؟

  یک پسر Reply:

  اون پست قدیمی تر منطقی بود “دخترهای خوش شانس…” احساسی.یه تعادلی باید بین این دو تا برقرار بشه.

 6. مستانه ۱۳۸۸-۰۷-۲۲، ۱۱:۴۲ ب.ظ

  منم اونوقتها مث تو فکر می کردم . تعجب هم می کردم که چرا مردای متاهل انقدر خوبن! ولی بعد به این نتیجه رسیدم که خود تاهل باعث می شه مردا انقدر خوب بشن! یعنی واقعا ازدواج باعث ظهور خیلی از خصوصیات خوب توی مردا می شه.

  زهرا Reply:

  جدی میگی مستانه؟ من همیشه میدونستم از دامن زنست است که مرد به معراج می رود و این صوبتا:)

  مستانه Reply:

  جدی که می گم. فقط یه مشکلی هست و اونم اینه که این نظریه ممکنه روی همه آقایون صدق نکنه. یعنی آدم به این امید باهاشون ازدواج کنه ولی بهتر که نشن هیچی بدترم بشن.

  ناشناس Reply:

  ازدواج اینترنتی و هر چی بخواهید اینجا هست
  http://www.dostanm.blogfa.com

  یک پسر Reply:

  بیا دیدی ;) پس این نظریه خیلی طرفدار هم داره. میگم که اونا از اول این طوری نبودند حالا هی بگو پیچیدش کردی.

 7. سعید ۱۳۸۸-۰۷-۲۳، ۱:۰۸ ق.ظ

  سلام! خیلی وقته مطالبتونو می خونم! این مطلب هم خیلی خوب بود جز خط آخرش! یعنی یه چی نوشتید که دیگه کامنت منم درآورد! من نمی خوام بگم که حالا خانوما حسودن یا چی، اوناشو حتما شماها بهتر می دونین. ولی همچین چیزی در مورد پسرها رو انصافا اولین باریه که اینجا می شنوم. حتی از خانوم ها هم نشنیده بودم و نمونش رو هم ندیده بودم. اینو بدون تعصب و صادقانه می گم، پسرا اصولا تیک ایت ایزی ترن، راحت تر و بی خیال ترن. بابا ما خودمون اگه یکی خوش تیپ تر و مایه دارتر بود می دونستیم خوب حقشم بیشتر از ایناس! هر که بامش بیش برفش بیشتر!

 8. محمد حسین ۱۳۸۸-۰۷-۲۳، ۱:۴۷ ق.ظ

  خط آخر این پست رو شدیدا محکوم میکنم !!!

 9. amir ۱۳۸۸-۰۷-۲۳، ۶:۴۵ ق.ظ

  جالب بود! در مورد آقایی که دکترای برق داشت یک سووالی برام پیش اومد:
  در طی یک پروژه ای که با سازمانش داشتید پی به کمالات این بشر مانند ظاهر نسبتا خوب و آراسته و شیک،کاردرست، پولدار و تحصیلات بالا بردید.
  اما نمی دونم چگونه در این مدت و فضای کاری، پی به چیزهای (کم ارزشتر!) دیگری چون: معتقد، مودب، با اخلاق ومومن برده اید؟!
  پاسخ به این سووال به شما در ازباج کمک خواهد کرد.

 10. amir ۱۳۸۸-۰۷-۲۳، ۶:۵۴ ق.ظ

  البته با شما با حدودی هم عقیده هستم.
  اغلب پسرهایی که ظاهر موجهی دارن و تحصیلکرده هستن و موقعیت اجتماعی مناسبی دارن،و… دست چپشون حلقه هست.
  و کلا اگه پسری در جمعی مورد توجه ۹۰درصد دخترا قرار گرفت به احتمال زیاد زن داره.

  – البته درستی این احتمال در مورد دخترها (با توجه به این که انتخاب شونده هستند ) بسیار بیشتر است.
  اغلب دخترهایی که حتی مورد توجه ۷۰درصد پسرا قرار می گیرند قبل از ۲۴ سالگی ازدواج کرده اند.

  سرور Reply:

  جالب بود…میشه بگید چه جور دخترایی مورد توجه ۷۰ درصد پسران؟

 11. بهنام ۱۳۸۸-۰۷-۲۳، ۸:۳۶ ق.ظ

  سلام زهرا. این نوشته صادقانه و در عین حال با مزه بود. میخواستم بگم که در شرایط ایده آل و غیر تراژیک ازدواج فقط یک بار صورت میپذیره. چون ازدواج اتفاقی هست که قرار است که (انشالله) فقط یک بار رخ بده این حقیقت اهمیت حقایق آماری رو تقلیل میده. یعنی این که بسیاری مردهای ظاهرا واجد الشرایط الان متاهل هستند مهم نیست اگر آن یک نفری که قرار است نصیب شما شود الان مجرد هست. (نمیدونم تونستم فکرم را با وضوح منتقل کنم یا نه.) به هر حال از اونچه در وبلاگتون دیده ام شما خودتون دارای همه کمالات هستین از هوش و تجربه و تحصیلات و ذوق و واقع گرایی گرفته تا انساندوستی و شوخ طبعی و صداقت . من فکر میکنم که به هر حال مرد لایق و خوبی پیدا خواهد شد که شما رو “کشف” خواهد کرد.

 12. فرانک ۱۳۸۸-۰۷-۲۳، ۱۱:۱۶ ق.ظ

  شوهر خوش تیپ مال بقیه است….من یکی میخوام که مال خود خودم باشه…..

 13. هاجر ۱۳۸۸-۰۷-۲۳، ۱:۲۷ ب.ظ

  خیلی علاقه داشتی به رامتین از من میپرسیدی, ترم اولی که درس داد به ما هنوز زن نداشت. در ضمن زنش هم بی ربط نبود توی شریف دستیارش بود خیلی هم دختر باحالیه.

 14. محبوبه ۱۳۸۸-۰۷-۲۳، ۲:۱۲ ب.ظ

  ااا..دوباره که آرشیوها و دسته ها رفت و دوباره قلب من داره از کار میفتهD: آخه این پست رو میخواستم با یه پست دیگه کنار هم بذارم و نظراتی از خودم دروکنم که خب…الان نیستش:) بی خیال. یه سری نظرات دیگه از خودم درمیکنم!
  من دوسری این پست رو خوندم. یه سری تغییرات توش کرده;) مثلا نام او استاده رو مخفف نوشته بودین. هرچی فکر کردم نفهمیدم کی هست.
  ولی یه سوال که من دوست دارم از خیلی از دخترا به خصوص اونایی که تازه ازدواج کردن بپرسم: اینکه چه جوری تو یه نگاه اول یا یه رابطه چند روزه یا چند ماهه یا مثلا با حرف یه دوستی میشه فهمید که طرف همونیه که تو رویاهات بهش فکر میکنی و به قول شما با سلایقت مچه؟ این سوال خیلی ذهنمنودرگیر کرده. چون اطرافم پر از دخترهایی هست که این طوری عاشق یه پسری میشن و احیانا به ازدواج هم میرسه(همون زرنگ و باهوشاD:) و اینکه عاقبت اون ازدواج چیه خدا میدونه. جالبه که اکثر طلاق ها هم مال همین زوج های اطرافمه(منظورم قشر تحصیلکرده هست)
  میگم خدا رو شکر کن دسته هات نیست وگرنه باید مثنوی ۷۰ من میخوندی:D

 15. ali ۱۳۸۸-۰۸-۲۶، ۵:۳۵ ق.ظ

  ZAHRA KHANOOM…….
  AZDEBAJ ya AZDEWAJ ?

 16. مرضيه ۱۳۸۸-۰۸-۳۰، ۱:۴۶ ق.ظ

  بر خودم واجب دیدم به عنوان یک دانشچوی سابق انسانی از حقوقمون دفاع کنم. ما که توی کلاسمون از این فعالیتهای دخترا چیزی ندیدیم. اگرم باشه به هر حال یه جور استعداده. حالا بی استعدادین، باید استعداد دیگران رو کم ارزش کنید؟؟
  یه چیز دیگه من مصداق اون جمله آخرتون درباره ی حسادت پسرا رو زیاد دیدم.پسرای کلاس ما که هیچ کدوم از استادای جوونمون خوششون نمی اومد. حتی اونایی که آویزون بودن.

 17. سام ۱۳۸۸-۰۹-۱۵، ۶:۰۱ ب.ظ

  بابا یک عکس هم می زاشتی ازش بیدینم از زاکی که توو گی چه شکلی بوو ؟:دی

 18. مهدی ۱۳۸۸-۰۹-۲۹، ۱۱:۴۴ ب.ظ

  ازدباج…….. مطلبت باحال بود

 19. مهسا ۱۳۸۸-۱۰-۲۶، ۶:۱۰ ق.ظ

  با این حساب که گفتید پسرای خوشتیپ همه حلقه دارند بنده وکیلم یه پسر خوشتیپ رو به عقد خودم در بیارم؟ نخیرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر

 20. محمد ۱۳۸۸-۱۰-۲۸، ۲:۰۸ ق.ظ

  جالب بود
  فقط دخترا این مشکلو ندارن ما پسرا هم این مشکل رو داریم.
  نمونش خود من الان چند وقته دنبال یه گزینه خوب می گردم متاسفانه یا من زیاد سخت می گیرم یا واقعا دختر خوب خیلی کمه!

 21. sa ۱۳۸۸-۱۲-۲۲، ۹:۱۵ ب.ظ

  bikariiiidaaaaaaaaaaaaaaaa

 22. عباس ۱۳۸۹-۰۱-۳۱، ۶:۱۵ ب.ظ

  من دو سالی هست عاشق دختر عموی همسایه دیوار به دیوارمون شدم.
  دختره الان اول دبیرستانه و من سال دوم رشته کامپیوتر دانشگاه شهید بهشتی

  اینو باید بگم که پسری ساده (لباس ساده با موی ساده ولی شیک وتمیز هستم)
  باید بگم که تو یه آموزشگاه کامپیوتر هم تدریس میکنم -تابستون ۸۸ دختر همسایه ودختر عموش آمدن همون آموزشگاهی که من میرم . اما باید بگم که مربی آنها خانومه و من فقط اونجا می دیدمشون.
  هر وقت دختر عموش منو می دید تو آموزشگاه سرش رو مینداخت پایین و بدونه حرکت رو به رو نگاه میکرد وچیزی نمی گفت .(منتظر شروع کلاس بودن)
  و اینکه رابطه من بادختر همسایه خوبه وسلام والیک داریم وحس میکنم به من علاقه داره.

  اما من چندین بار سعی کردم با نگاه هام اون رو متوجه عشق پاکم کنم اما نمی تونم رفتارش رو بفهمم لطفآ من رو راهنمایی کنید ؟

 23. مايكل ۱۳۸۹-۰۲-۲۳، ۹:۴۰ ب.ظ

  دختر ها که خوش شانس نیستند پسرها ساده اند که گول این دخترها
  رو میخورن نرید طرف دخترها تا بترشن
  من که سرکه گرفتم تا دخترها رو ترشی بندازم