یک مطلب عشقولانه بسیار زیبا

* دیشب توی شبکه خبر یه مطلب از وبلاگ حسین درخشان نقل شد! خبرنگاره که آقای حسینی بود توی خبرای ساعت ۲۰ داشت درباره کمکهای دختر مایکل لدین به مخالفان جمهوری اسلامی بحث میکرد. بعدش گفت که اکثر این مخالفین (که خبرنگاره اونها رو کوتوله میخواند) افتادن به جون هم تا سهم بیشتری از این پول داشته باشند طوری که شروع کردن توی وبلاگا و سایتاشون به افشاگری و رسوا کردن این و اون. بعدش برگشت گفت که یکیشون که آتیشش از همه تندتره ورداشته واسه خودش سابقه زندانی و محکومیت سیاسی توی ایران جور کرده. در ادامه گفت که حسین درخشان توی وبلاگش راجع به این بابا نوشته که این بابا اصلا زندانی سیاسی جمهوری اسلامی نبوده و به خاطر مشکل اخلاقی ای که داشته انداختنش زندون:-)
حالا من هرچی وبلاگ حسین درخشان رو نگاه کردم که ببینم این بابا کی بوده و کدوم مطلب منظور خبرنگاره بود، چیزی پیدا نکردم. جالب اینجاست که بدونین خبرنگاره شهرام رفیع زاده رو به عنوان سردبیر یکی از روزنامه های زنجیری معرفی کرد:-)

* خواستم قدردانی خود را از آقایان و خانمها، آرش، شیده، مستانه و سیاوش اعلام نمایم، که اینقدر برای پیروزی انقلاب زحمت کشیدند و شکنجه شدند!! و اگر ما می دانستیم انسانهایی اینچنین پرستیژ بالا، تریپ لاو، خوشگل، خوشتیپ و… پشت این انقلاب بودند حتما بیش از این به انقلاب و نظام پایبند می ماندیم!! و مطمئنا همگی ملت ایران و نسلهای انقلاب ندیده، متوجه شدن که شاه، ساواک و نظام آن زمان چقدر فاسد و بد بوده و پیف پیف!!!
پ.ن. اگر هنوز نفهمیدید سریالهای بهمن ماه را ببینید!! من با یک جلسه دیدن پی به فساد آنطرف و اهداف مقدس اینطرف بردم!!
زهرا:-)

* به خدا من قصد توهین ندارم. ولی خداییش این رییس جمهور شلخته خداست. جدی میگما. یعنی نشده من برم وبلاگ این بشر و از خنده روده بر نشم:) این بار حسودی کرده و گیر داده به رییس جمهور مهرورزمون:-)
محمود چیزی است که نامه می‌نویسد، به آمریکای لاتین سفر می‌کند، جمعیت را افزایش می‌دهد، سفرهای استانی انجام می‌دهد، غنی‌سازی را دوست دارد، نان و پنیر می‌خورد و نگران تحریم هم نیست. معمولا محمود را رئیس جمهور هم می‌نامند. حالا که سواد و معلومات شما را افزایش دادیم توجهتان را به شعری جلب می‌نماییم که شهیار قنبری با کمک استاد شلخته سروده‌است:
نون و پنیر و محمود                  محمود چقدر بلا بود!
نون و پنیر و سفره                    پیتزا غذای کفره
نون و پنیر یه بسته                   انرژی داره هسته
نون و پنیر یه هفته                   تو سفره ما نفته
نون و پنیر و خامه                     باز که نوشتی نامه
نون و پنیر تبریز                        احمدی‌نژاد به‌پا خیز!
درست کنار گوش ما                 یه آمریکا نشسته بود
این آمریکای بی‌شرف              دشمن هرچی هسته بود

* میبینید که بازم چرت و پرت نوشتن رو شروع کردیم. خدا وکیلیها با توجه به شغل و جایی که کار میکنم، یکی از بهترین اتفاقات ممکن واسه من این بود که وبلاگم دیده نشه. با اینکه خیلیا میل میزدن و میگفتن که دلمون تنگ شده و این حرفا (به جان خودم مثل این برنامه های تلویزیونی چاخان نمی کنما) ولی من خودم خیلی خوشحال بودم و احساس میکردم بهترین اتفاق افتاده. هر چند این اواخر دیگه طاقت نیاوردم. نمیدونم چرا همش احساس میکنم یه روزی این وبلاگ به ضرر من تموم میشه! حالا نمیدونم واقعا مطالب من چقدر خطرناکه و یا اینکه واقعا ارزش خوندن دارن یا نه؟ ولی همش یه ترسی همراهم هست. به خصوص اینکه من همیشه به راحتی شناخته می شم! چون با اسم خودم دارم وبلاگ مینویسم و رابطه مستقیمی بین اسم و فامیل و وبلاگ من وجود داره همیشه راحت لو میرم! مثلا همین محل کار جدیدم علیرغم همه سکیوریتی (واقعا این سکیوریتی خودمو کشته) بازم لو رفتم!!! البته شانس آوردم اونام خودشون وبلاگ دارن و می لاگن:-)
ولی یه چیزیو فهمیدم و اونهم اینکه آدم تا وقتی وبلاگش داون نشه، دقیقا نمیفهمه چه کسانی وبلاگش رو میخونن و فهمیدن این خیلی ارزشمنده:-) هر چند که بازم تاکید میکنم مطالب وبلاگ من چه از نظر روزمره، سیاسی و یا اجتماعی هیچ ارزش خاصی نداره.

* یک مطلب عشقولانه بسیار زیبا:
۲۵۰ سال پیش از میلاد در چین باستان شاهزاده ای تصمیم یه ازدواج گرفت با مرد خردمندی مشورت کرد و تصمیم گرفت تمام دختران جوان منطقه را دعوت کند تا دختری سزاوار را انتخاب کند. وقتی خدمتکار پیر قصر، ماجرا را شنید بشدت غمگین شد چون دختر او مخفیانه عاشق شاهزاده بود ، دخترش گفت او هم به آن مهمانی خواهد رفت. مادر گفت: تو شانسی نداری، نه ثروتمندی و نه خیلی زیبا. دختر جواب داد: می دانم هرگز مرا انتخاب نمی کند، اما فرصتی است که دست کم یک بار او را از نزدیک ببینم.
روز موعود فرا رسید و شاهزاده به دختران گفت: به هر یک از شما دانه ای می دهم، کسی که بتواند در عرض ۶ ماه زیباترین گل را برای من بیاورد، ملکه آینده چین می شود.
دختر پیرزن هم دانه را گرفت و در گلدانی کاشت. سه ماه گذشت و هیچ گلی سبز نشد، دختر با باغبانان بسیاری صحبت کرد و راه گلکاری را به او آمیختند، اما بی نتیجه بود، گلی نرویید.
روز ملاقات فرا رسید، دختر با گلدان خالی اش منتظر ماند و دیگر دختران هر کدام گل بسیار زیبایی به رنگها و شکلهای مختلف در گلدان های خود داشتند. لحظه موعود فرا رسید شاهزاده هر کدام از گلدان ها را با دقت بررسی کرد و در پایان اعلام کرد دختر خدمتکار همسر آینده او خواهد بود. همه اعتراض کردند که شاهزاده کسی را انتخاب کرده که در گلدانش هیچ گلی سبز نشده است. شاهزاده توضیح داد: این دختر تنها کسی است که گلی را به ثمر رسانده که او را سزاوار همسری امپراتور می کند: گل صداقت… همه دانه هایی که به شما دادم عقیم بودند، امکان نداشت گلی از آنها سبز شود.

* این داستان واقعی بسیار جالب هم اول صبحی بسی مایه تبسم مان گردید:
دیروز اینجا «روز تحقیق» دانشگاه بود و دانشجوهای فوق‌لیسانس و دکترا از تحقیقاتشون یه پوستر درست کرده بودن و آورده بودند برای نمایش. درست روبروی من یه خانمی بود زیبارو از دپارتمان انسان‌شناسی که من نمی‌دونم چرا شدیدا جذب پوسترشون شدم و با علاقه خاصی ازشون خواستم که مرحمت کنن و موضوع تحقیقشون رو برای من توضیح بدن…
حالا به هرحال، ما رفتیم سراغ پوستر ایشون و پرسیدیم که ای دوشیزه زیبا، موضوع تحقیق شما چیست؟ خداییش فکر می‌کنید موضوع تحقیق چی بود؟ موضوع این بود که در دوران ماقبل تاریخ، گاو میشها بیشتر در کجای امریکا کشته شدن!!! من راستش اولش فکر کردم که این حالا یه موضوعی از یه جاش درآورده که در روز تحقیق بدون پوستر نمونه، پرسیدم که این یه موضوع جنبی-ه؟ گفت نه این کل تز دکترای منه! گفتم آها! حالا چه‌جوری این اطلاعات رو به دست آوردید؟ گفتش که به ۲۰ تا ایالت سفر کردم و آمار مرگ گاوها رو در دوران ماقبل تاریخ گرفتم (این خودش یعنی حداقل ۱۰۰۰۰ دلار پول بی‌زبون). گفتم خوب حالا به چه نتیجه‌ای رسیدید؟ گفت که به این نتیجه رسیدیم که گاوها بیشتر نزدیک رودخونه‌های بزرگ کشته شدن!
اگر شما متوجه اهمیت این تز می‌شید، لطفا ما رو هم در جریان بذارید!

۶۵ نظر

 1. فرشته ۱۳۸۵-۱۱-۳۰، ۹:۲۴ ق.ظ

  خوش بحال گاوا منکه به گاوهای دوران ماقبل تاریخ حسودیم شد

 2. rahgozar ۱۳۸۵-۱۱-۳۰، ۹:۴۱ ق.ظ

  oon sharlatan amir abbas fakhr avar ast. dar vaghe oposition sakhteye rejim hastesh .

 3. kamrad ۱۳۸۵-۱۱-۳۰، ۱۲:۳۷ ب.ظ

  خوب این پروژه حتما مهمه دیگه که اینقدر خرج کرده!
  ولی این خانوم اگه یه ۵۰۰ تومنی خرج میکرد یک فیلم کابویی میدید میتونست بفهمه که بیشتر گاو میشارو آدمها کشتند! :))

 4. متلک ۱۳۸۵-۱۱-۳۰، ۱:۲۶ ب.ظ

  خب ببین اصلاْ کاری ندارم که چرت و پرت می نویسی یا چرندیات از دیدن یه بلاگ قدیمی که روش خاک نشسته خیلی خوشحال شدم ;)

 5. متلک ۱۳۸۵-۱۱-۳۰، ۱:۲۸ ب.ظ

  لطفاً تحقیقات رو هم دست کم نگیر من روشون حساسم. یاد مطالعات خودم در مورد فونای پرکامبرین می افتم.

 6. متلک ۱۳۸۵-۱۱-۳۰، ۱:۲۹ ب.ظ

  تا سه نشه بازی نشه.

 7. زهرا ۱۳۸۵-۱۱-۳۰، ۵:۰۰ ب.ظ

  به رهگذر:
  اولش یک لیوان آب توصیه می شود:-)
  دوما باباجان من که خودم میگم ارزش خوندن ندارن وی با نظر شما موافق نیستم. خاتمی مطمئنا بهترین رییس جمهوری ایران تاکنون بوده. سیاستمدار، ادیب و خویشتندار

 8. mojgan ۱۳۸۵-۱۱-۳۰، ۸:۱۲ ب.ظ

  والا خانوم مهندس : بیشتر مواقع وبلاگتو میخونم هاااااااااااااا فقط نمیدونم چه کامنتی باید بدارم …مثل الان….صورتک نیش باز……..

 9. رسول ۱۳۸۵-۱۱-۳۰، ۸:۲۷ ب.ظ

  لطفا یک سیری اطلاعات به درد بخور بنویس تا بقیه استفاده کنند
  http://www.RasoulDelphi.mihanblog.com

 10. زهرا ۱۳۸۵-۱۱-۳۰، ۱۱:۲۵ ب.ظ

  سلام زهرا جان،از لینکت به طره ممنون ما به همین ستون سمت راست هم راضییم،ولی لینکهات بیشتر شبیه کپی کردن مطالب وبلاگهای دیگه ست.یه جمله به عنوان لینک کافیه لازم نیست کل مطلب رو کپی کنی،اینطورنیست؟

 11. ghaemi ۱۳۸۵-۱۲-۱، ۱۲:۴۱ ق.ظ

  فراخوان عضو گیری برای نهضت حق طلبی نسل جدید
  حضور محترم خانم زهرا
  با سلام و تقدیم احترام، بدینوسیله دعوت نامه عضویت در نهضت حق طلبی نسل جدید به حضور تقدیم می گردد، لطفاً برای کسب اطلاعات بیشتر به وبلاگ اطاق هم اندیشی مراجعه نمائید. سپاسگزاریم
  فراخوان عضو گیری برای نهضت حق طلبی نسل جدید
  از زمان شروع به کار اطاق هم اندیشی ۱۸ روز می گذرد و در این مدّت اشخاص زیادی بعنوان موافق یا مخالف در وبلاگ نظر دادند و تعدادی نیز آمادگی خود را جهت عضویت در نهضت حق طلبی اعلام نموده اند، با توجّه به نظرات دریافتی و با توجّه به اینکه تعدادی آمادگی خود را جهت شرکت در نهضت اعلام کرده اند، می توان به واقعیتهایی از جامعه پی برد، چون هر چه زمان می گذرد احتمال اینکه نظرات دریافتی تکراری شود و تعدادی از مخاطبین به این دلیل انگیزه خود را برای ارتباط با وبلاگ از دست بدهند و همچنین بدلیل اینکه زمان از دست می رود، به این نتیجه رسیده ام که بهتر است نهضت وارد مرحله بعدی شود، مرحله جدید تحت نام فراخوان عضو گیری برای نهضت حق طلبی نسل جدید می باشد، در این مرحله از مراجعین درخواست می شود تا به سؤالات زیر پاسخ دهند، و امّا اگر تعدادی داوطلب عضویت در نهضت شدند در این صورت برنامه های بعدی نهضت با نظر آنها خواهد بود.
  سئوالات: ۱- اگر داوطلب عضویت در نهضت حق طلبی هستید، این موضوع را در قسمت نظر این وبلاگ ثبت نمائید.
  ۲- پیشنهاد خود را پیرامون نام نهضت بنویسید، نام نهضت از دو قسمت(از دو اسم) تشکیل خواهد شد بعنوان مثال اگر نام نهضت حق طلبی را در نظر بگیریم در این صورت قسمت اوّل آن نهضت و قسمت دوم آن حق طلبی خواهد بود پس شما می توانید به جای اسم اول و همچنین به جای اسم دوم کلمات مناسبی پیشنهاد نمائید.
  ۳- به عقیده شما نهضت باید در پی تحقّق چه اهدافی باشد.
  ۴- برای رسیدن به اهداف فوق، انجام چه اصلاحاتی را باید از نظام درخواست نمائیم. ۵- چه راههای قانونی و مدنی برای وادار کردن نظام به انجام اصلاحات مورد نظر پیشنهاد می کنید. ۶- چه راههایی برای تبلیغ و عضو گیری برای نهضت پیشنهاد می نمائید. پیروز باشید
  http://goftegoo1.blogfa.com

 12. رهگذر ۱۳۸۵-۱۲-۱، ۱۱:۴۵ ق.ظ

  به زهرا
  خوب این هم یه جور نگاه به سیاسته که دارید …نگاه زنانه!!

 13. محمد ۱۳۸۵-۱۲-۲، ۱۰:۳۶ ق.ظ

  سلام ….وبلاگتون قشنگه ومن که می خوام کم کم دائماسری بش بزنم….ممنون

 14. دانشگاه بدون کنکور ۱۳۸۵-۱۲-۳، ۸:۵۳ ق.ظ

  معتبرترین مرکز ارائه دهنده دوره های فراگیر دانشگاه پیام نور
  موسسه آموزش عالی آزاد سروش
  در سه گروه کارشناسی ، : مهندسی کامپیوتر (نرم افزار)،مهندسی صنایع، مدیریت بازرگانی، حقوق ،حسابداری،روانشناسی عمومی، مترجمی زبان انگلیسی و علوم اجتماعی.
  و کارشناسی ارشد:مدیریت اجرایی (MBA) مدیریت بازرگانی، حقوق (خصوصی و جزا) ، آموزش زبان انگلیسی ، روانشناسی عمومی و بیوشیمی.
  و دکترا :
  جبرهای مرتب‌شده)، ریاضی محض (گرایش هندسه)، ریاضی کاربردی (گرایش تحقیق در عملیات (کنترل و بهینه سازی))، زبان‌شناسی همگانی‌، زبان و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی (گرایش‌های مختلف)، فیزیک (گرایش هسته‌ای) ، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی (گرایش منابع انسانی)، مهندسی صنایع و ……

  دانشپذیر می پذیرد
  تلفن های تماس :۶۱۱۱۷۷۶۱،۶۱۱۱۱۷۷۶۲
  ۲۲۰۸۸۵۰۱،۲۲۳۶۱۴۵۲

  محل تشکیل کلاسها :(دانشکده مدیریت دانشگاه تهران)

 15. حسين ۱۳۸۵-۱۲-۱۱، ۹:۲۴ ب.ظ

  ———/ ;;;; \ ____—– .;;.
  ——–|;(;;;-“”——-`’-.,’;;;;;\
  ———\;’——————-‘;;);/
  ——–/————————\;’
  ——-/——.;.——-.;.——–\
  ——|——;;o;;—-;;o;;——|
  —— ;—– ‘”-‘`—-`’-“‘—– /
  ——/\———–._. ———/
  —–;;;;;;_—–,_Y_,—- _.’
  —-/;;;;;;;\-`—.___.— ‘;.
  —/|;;;;;;;;;.__.;;;.——-\\
  –; -\ ;;;;;;;;;;;;;;;;;;\——;\__–.;.
  –|—–‘;;;;;;;;;;=;;;;’——-|-__;;;;/
  –|——-`””`- .——._—–/;/;;\;;/
  -/ ;————/;;;;;;;-;/;;;;;;;/–|;/
  -\_,\———-|;;;;;;;;;;;;;;;;;;|-|
  ——‘-…—– ‘;;;;;;;;;;;;;;;;;;\/
  سلام وب زیبایی داری وقت کردی یه سری به من بزن
  بای

 16. وحید ۱۳۸۵-۱۲-۱۲، ۹:۵۸ ق.ظ

  بد نبود…مطالب عاشقونه ات را بیشتر کن…. ممنون میشم…

 17. میلاد ۱۳۸۶-۰۳-۲۲، ۱۰:۳۸ ب.ظ

  بسیار عالی بود ممنونم

 18. tanaz ۱۳۸۶-۰۵-۲۵، ۴:۲۹ ب.ظ

  matlabat ghashange be manam ye sar bezan

 19. amir ۱۳۸۶-۰۷-۱۲، ۸:۱۳ ب.ظ

  واقعا جالب بود.
  من کلا اهل وبلاگ خوندن نیستم ولی این مطلب دکتر خیلی جالب بود! یه ربع بهش خندیدم. البته من به جای یه سطل آب خنک یه وان آب خنک به این اجنوی پیشنهاد میکنم به امید روزی که جامعه از شر اوباشی مثل شما نجات پیدا کنه تا کمتر جون ملت رو با عقاید و رفتارتون به لبشون برسونید! :-&

 20. amir ۱۳۸۶-۰۷-۱۲، ۸:۱۶ ب.ظ

  اینجا میگن اگه میخواین واسه خودتون و مملکتتون حسابی تاسف بخورید کافیه یه مصاحبه از دکتر گوش کنید تا به دانشگاهی که به این مدرک هم داده شک کنید!!!

 21. امیر ۱۳۸۶-۰۷-۲۰، ۱۱:۵۸ ق.ظ

  سلام خانمی.من نه به خاطر وبلاگت و نه به خاطر اندیشه شما به سایتان سر زدم.بلکه به خاطر اسم قشنگت که سرتاسر برای من عشق و زیبای داره، از هر نظر که فکرش را بکنی.واقعا به خاطر اسم زیبایتان به شما تیریک میگویم.امیر. به ما هم سر بزن باعث افتخار بنده است.بای

 22. فعفغ ۱۳۸۶-۰۸-۶، ۳:۴۷ ب.ظ

  به اون خانم بگو میتونه به من پول قرض بده

 23. مهدیه ومحدثه ۱۳۸۶-۰۸-۸، ۶:۲۰ ب.ظ

  ببین خوشحال نشو اتفاقی تو وبت اومدم لیاقت تو وامسال تو یه ریس جمهور شلخته ای مثل خاتمیه انسان شلخته درو دروغ گو بی دین و منافق و تن پرور دوست اسراییل و امریکاترسو و خیلی صفت های دیگه که به تو و همفکراتو و خاتمی و دارو دستش می چسبه به نظر من ماهواره زیادی روت تاثیر گذاشته یه فکری به حال خودت بکن واقعا برات متاسفم خانم شلخته بی چاره ترسو جناب آقای احمدی برای آیندیه تو اینقدر تلاش میکنه و تو کوری چون حرف منافقا را قبول میکنی

 24. تينا ۱۳۸۶-۰۸-۱۲، ۵:۱۶ ب.ظ

  اگه میشه اس ام اس های عشقولانه هم داشته باشید

 25. ناشناس ۱۳۸۶-۰۸-۲۲، ۸:۲۷ ق.ظ

  لطفا” نوشته های زیبا و درد بخور بنویس و اینقدر جامعه منحرف نکن زیرا به اندازه کافی منحرف شده است. با تشکر

 26. ستاره ۱۳۸۶-۰۸-۲۲، ۱:۱۸ ب.ظ

  زهرا جان مطالبت بد نبود

 27. الناز ۱۳۸۶-۰۹-۱۳، ۴:۱۴ ب.ظ

  سالم به تمام برو بچه های باهال
  مطالب خوب بود merci

 28. seda ۱۳۸۶-۱۰-۱۲، ۸:۰۷ ب.ظ

  سلام وبلاگ خوب وقشنگی داری عزیزم میشه بگی چه جوری میشه آهنگ توی وبلاگ گذاشت؟ ممنون

 29. سوته دل ۱۳۸۶-۱۰-۲۵، ۱۱:۳۷ ب.ظ

  بابا تو دیگه کی هستی

 30. پريا ۱۳۸۶-۱۱-۲۹، ۹:۰۴ ب.ظ

  خیلی حال داد دمت گرم بار اولم بود که میومدم ولی چون حال کردم بازم میام جیگرتو عشقه

 31. 0163 ۱۳۸۶-۱۲-۱۲، ۴:۱۳ ب.ظ

  khobe harfat jaleb va bahale vaght kardi ye sar be man bezan

 32. نسیم علی خانی ۱۳۸۶-۱۲-۲۵، ۵:۱۵ ب.ظ

  سلام زهرا جان
  خیلی مطالبت عالی بود
  مرسی خانم!؟

 33. سهیل ۱۳۸۷-۰۱-۲۲، ۲:۳۰ ب.ظ

  وب زیبایی داری …سری به وبم بزنی

 34. فروشگاه سي دي هاي آموزشي رزمي و ورزشي ۱۳۸۷-۰۱-۲۹، ۸:۲۸ ب.ظ

  سلام گلم.اجازه هست لینکتون کنم؟

 35. عشقهاي اينترنتي ۱۳۸۷-۰۱-۲۹، ۸:۲۹ ب.ظ

  سلام.جالب بود

 36. shima ۱۳۸۷-۰۲-۸، ۲:۱۹ ب.ظ

  خیلی مطالب قشنگی داری اگر تونستی به وب من هم سر بزن

 37. طوفان ۱۳۸۷-۰۲-۱۲، ۸:۰۳ ق.ظ

  سلام خوبیو وب قشنگی بود ولی یکم تلاشتو بیشتر کنی عالی میشه موفق باشی به منم سر بزن

 38. سجاد ۱۳۸۷-۰۴-۲، ۵:۴۹ ب.ظ

  وبلاگ جالبی دارید اگه وقت کردید یه سری هم به وبلاگ ماهم بزن . متشکرم

 39. داروگ ۱۳۸۷-۰۴-۱۱، ۱۲:۴۲ ب.ظ

  نمیدونم این مطالب چه ربطی به هم داشت !!! ولی مطلب عشقولانت خیلی داستان بچه گانه و تابلویی بود ولی از اونجایی که ادبیاتیم از هر چی داستان و عشقولانه استقبال می کنم. اما من اعتقادم اینه که تو اسلام نیومده که هر کی نامرتب تر باشه مومن تر و مقربتر!!! آدم مخصوصا که رییس جمهور یک کشور اسلامی هم باشه باید نمونه یک فرد خوش صحبت شیک پوش و مرتب باشه که همه از مصاحبت با اون لذت ببرن. خدا حافظ شما امیدوارم همیشه توی صحبتاتون منصف و عادل باشید درست مثل فردوسی پور (از دوستان محترم خواهش می کنم دنبال سوتی توی نوشته هام نگردین!)

 40. زهره ۱۳۸۷-۰۵-۲۱، ۱۱:۲۳ ق.ظ

  لطفاً حرف دهنت رو بفهم

 41. علی ۱۳۸۷-۰۵-۲۳، ۱:۲۳ ب.ظ

  سلام،خیلی گلی.

 42. علی ۱۳۸۷-۰۵-۲۳، ۱:۳۱ ب.ظ

  همگی بلند صلوات:دعوا نکنید.

 43. ساحل ۱۳۸۷-۰۵-۳۱، ۳:۰۸ ب.ظ

  زهرا جان ایول دمت گرم خوب اومدی ….

 44. tina ۱۳۸۷-۰۶-۱، ۴:۴۷ ب.ظ

  سلام یه سری هم به کلبه من بزن منتظرتم

 45. روح الله ۱۳۸۷-۰۸-۲۷، ۸:۲۳ ب.ظ

  خوب بود یه سری هم به وبلاگ ما بزن حالشو ببر

 46. فاطمه ۱۳۸۷-۰۹-۲، ۹:۰۰ ب.ظ

  سلام معلوم خیمی با حالی

 47. امیرعلی ۱۳۸۷-۰۹-۷، ۳:۱۳ ب.ظ

  خیلی مذخرف بود

 48. سیامک ۱۳۸۷-۱۰-۱۹، ۸:۲۲ ب.ظ

  وب قشنگیه به منم سر بزن

 49. مهرداد ۱۳۸۷-۱۱-۲۳، ۵:۳۵ ب.ظ

  از وبت خیلی خوشم امد یه سر به وب من هم بزن

 50. نسیم ۱۳۸۷-۱۲-۹، ۱۲:۱۷ ب.ظ

  وب خییییییییییییییییییلی قشنگیه لطفا به منم یه سر بزن

 51. عباس ۱۳۸۸-۰۱-۱۶، ۱۰:۴۳ ق.ظ

  سلام من اگه جاتون بودم موضوع این تز ول میکردمو بهخودش میچسبیدم مگه خوشکل نبود

 52. ترگل ۱۳۸۸-۰۶-۱۱، ۱۱:۴۰ ب.ظ

  واقعا متاسفم برات لیاقتت همون دوم خردادیها ( خاتمی_رفسنجانیه )

 53. zahra ۱۳۸۸-۰۶-۱۱، ۱۱:۴۳ ب.ظ

  salam man ham name khodetam .vali vaghean chera shomaha intori hastid.baba 1nafar peyda shode adam tar az baghiee chesh nadarid bebinidesh???????!!!!!!!!!!

 54. سارا ۱۳۸۸-۰۶-۱۶، ۱۲:۰۳ ق.ظ

  خیلی آشغاله

 55. شیوا ۱۳۸۸-۰۸-۲، ۵:۰۳ ب.ظ

  سلام منم اتفاقی اومدم ولی مطالبت خوب و جالب بود در جواب طرفدارهای شلخته هم باید بگم که دیدیم کی دروغگو وبلوفه .یعنی ۴سال ریاست ارزش این همه دروغ و خیانت در رای مردم و کشتن جونهای این مرز وبوم رو داشت . بدا به حالتون که اسم شما به چه صورت در تاریخ نوشته خواهد شد.

 56. شیوا ۱۳۸۸-۰۸-۲، ۵:۰۴ ب.ظ

  عزیزم موفق باشی.×:

 57. سامی مانکن ۱۳۸۸-۰۹-۲۰، ۱۲:۳۲ ب.ظ

  سلام دوست عزیزوبلاگ بسیار زیبایی دارید بهتون تبریک میگم خوشحال میشم به کلبه کوچک من هم سربزنی
  راستی باتبادل لینک چطوریدلطفا خبر بدین

 58. ahmad ۱۳۸۸-۱۰-۷، ۵:۴۲ ب.ظ

  سلام.من اتفاقی وبلاگتونو خوندم.اما به نظرم جالبه.به کار خودتون ادامه بدید.امیدوارم هر روز وبلاگتون قشنگ تر و پر بار تر از دیروز باشه

 59. ناشناس ۱۳۸۸-۱۰-۲۰، ۹:۴۶ ب.ظ

  کی؟ من!!!

 60. شبنم ۱۳۸۸-۱۱-۷، ۲:۴۱ ب.ظ

  خیلی داستان باحالی بود
  پیش ما هم بیااااا

 61. ازادی خواه ۱۳۸۸-۱۱-۱۸، ۹:۲۱ ب.ظ

  بشین بابا کشکتو بساب.اخه رییس جمهوری که ابروی ایرانی ها رو همه جا برده به چه دردی میخوره؟

  ازادی خواه Reply:

  به رهگذر

 62. zariiiiii ۱۳۸۹-۰۱-۲۵، ۳:۱۱ ب.ظ

  kheili mozakhrafe

 63. zariiiiii ۱۳۸۹-۰۱-۲۵، ۳:۱۳ ب.ظ

  to ro june har ki dust dari ye chi benevis adam hal kone
  lotfan cherto pert nanevis

 64. انتظار ۱۳۸۹-۰۳-۲۲، ۱:۳۷ ب.ظ

  چه وبلاگ قشنگی داری به منم سر بزن