رییس جمهور آینده ایران: دزد یا دروغگو؟!

* ملت، میگم که اگه بنا رو بر بیطرفی بذاریم و بخوایم از دید عامه مردم به نتایج مناظره ها نگاه کنیم باید فرض کنیم که هرکدوم تا حدی درست میگن، از طرفی اگه بخوایم بر اساس اینکه کدوم احتمال رای آوری بیشتر دارن، قضاوت کنیم ۲ راه حل بیشتر نداریم!

موسوی – دزد: یه کسی رای میدیم که دزده یا با دزدها همدسته و اعضای باند بزرگ و مخوف دزدی و فساد مالی تو ایران (رفسنجانی و جاسبی و امثالهم) حامی و پشتیبانش هستن!

احمدی نژاد – دروغگو: کسی که هرچی میگه دروغه و همه آمارها رو به نفع خودش جعل میکنه به طوریکه حتی ۲×۲ رو که میشه ۴ تا رو میگه ۱۰ تا و در کمال شگفتی جلوی دوربین رسانه ملی به سیاه میگه سفید!

* بیچاره ملتی که از بین دزد و دروغگو باید یکی رو انتخاب کنن، البته اگر هم انتخاب نکنیم و رای ندیم بازم شکی نکنید که رییس جمهور آینده یکی از این دو تا هستند (!)

* پانوشت ۱: میگم دیشب کروبی و موسوی بیشتر معاشقه میکردن تا مناظره !:-) بعدش هی گفتن و گفتن تا آخر برنامه که موسوی به مجری (پورحسین) توپید. این مجریه قیافش خیلی طنزه، حالا حتما پیش خودش میگه ای خدا یکی دیگه میخواد رییس جمهور بشه، چوبشو من باید بخورم :دی یعنی من مطمئنم میرحسین دیشب اقلا یک رای رو از دست داد، اونم رای همین مجریه که همش نقش کورنومتر رو بازی میکنه !:))

* پانوشت ۲: همینطوری  علامت سوال.

۵۶ نظر

 1. ناشناس ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۱۱:۱۶ ق.ظ

  hasmemy dozde valy khoadhish khode mosavy chizy nadozdide

  shayad khob nabashe az inke hashemy az mosavy hemayat mikone valy agar dozde chera rayis majlese khebregane chera to majmaye tashkhise maslahate nezame chera rahbbar mojazatesh nemikone, nagid zore hashemy ziyade ke agar bod alan sar be tane ahmadynejad nabod :D

  valy mosalam bedon ahmadyenjad khodesh dorogh rahat mige
  taze pishnehad mikonam mozeye parvandeye ardebilo donbal kony ta bebini ki dozde

  man dore aval alabte be karobi ray midam agar be dore dovom naraftg be mosavy ray midam

  to dore aval nemidonam be ki ray midi valy fekr konam hazery dore dovom be dorogo tebghe gofteyehaye khodet ray bedy(manzoram ineke khob to be shedat mokhalefe mosavy hasty pas rahy barat nemimone ke agar be dore dovom bere be on ray bedy dorost nemigam?)

  sitetam kheily khobe

  زهرا Reply:

  بنده عرض کردم با توجه به برآینده حرفهای مناظره ها:دی

 2. زهرا(بهارسبز) ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۱۱:۳۹ ق.ظ

  اون تعبیر معاشقه که آوردی قشنگ بود ، و البته این طور مناظره ها یه جور نون غرض دادن به همدیگه ست ، یکیشون می گه من برنامم اینه ، اون یکی می گه من هم همین طور و به همین منوال جلسه تموم می شه البته اول جلسه حتما باید این جمله ذکر بشه آقای . . . از دوستان بسیار نزدیک و صمیمی ما هستن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. زهرا ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۱۱:۵۷ ق.ظ

  مریم جان دقت نمی کنی. نوشتم برآینده مناظره ها در بین مردم! ضمن اینکه هر دو طرف هم دزدند و هم دروغگو. منتها باید دید کفه ی کدامیک سنگینتره!

 4. مریم ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۱۲:۱۳ ب.ظ

  ها اوکی.من بد متوجه شدم :)

 5. علي ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۱۲:۲۳ ب.ظ

  زهرای عزیزم من طرفدار موسوی نیستم
  ولی همین که به تو قبولونده که احمدی نژاد دروغگوست خودش پیورزیه
  ولی بی انافیه برچسسب دزد رو کنار اسم اون زدی

  انتخاب من کروبیه
  چون آدم شجاعیه بارها اینو ثابت کرده
  گرچه انتقاد هم بهش وارده

  psk Reply:

  مردی که پای زنش شکسته بوده دنبال شکسته بند میره ومیاره تا پای او را معالجه کند مرده نشسته بالای سر زنش وزن دراز کشیده وشکسته بند مشغول معالجه …..در این هنگام زنه از شدت درد میقوزه و شوهر زن بخاطر اینکه صدای قوز را پنهان کنه…..شروع به سرو صدا کردن میکنه …. شکسته بند در این هنگام میگه ببین کجا شکسته و از کجا صدا میاد …بیچاره ما مردم..

 6. ali ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۲:۱۲ ب.ظ

  خوشم اومد
  دقیقا نظر منو گفتی !

 7. حسين ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۲:۴۷ ب.ظ

  اگه اونا دزدن یا دروغگو پس باید به همدیگه اعتمادنکنتیم… ؟
  آره ؟

 8. شهرزاد ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۳:۱۰ ب.ظ

  خوب من ترجیح می دم به دروغ گویی که دزد نیست رای بدم تا دزدی که دروغ گو نیست. چون یک دزد آخرش برای اینکه از قانون فرار کنه و حرف خودش رو ثابت کنه به دروغ هم متوسل می شه! :)

  رضا یاسینی Reply:

  عالی گفتی ؟ همینطور که دروغ هم گفته شده تا امروز …

  مجتبی Reply:

  متاسفم که این همه سفسطه بافی میکنید
  تا کی این آدم و ایادیش به تفراد این نظام تهمت میزنن و بر چسب می چسبونند ؟

  به آقای احمدی نژاد میگن مالک اشتر و به کروبی میگن ابوبکر

  فکر میکنید باب چطوری بوجود اومد؟
  اولش گفتن تو دری هستی به سمت امام زمان
  بعدش گفتن خود امام زمانی
  بعدشم خودش در اومد گفت من خدا هستم !!!!

  شهرزاد Reply:

  باب که از کروبی نخواسته بود اموالش را رو کنه؟ :دی شما هم اگه حرف جدیدی داری در خدمتیم. من این تشبیه باب رو در وبلاگ دیگه ای خوانده بودم.
  مگه چی خواسته محمود؟ گفت اموالتان را رو کنید. دزدی کروبی، رفسنجانی و سایرین که چیز جدیدی نیست. همین آقایان مودب این همه شاکی بودن.
  من نمیدونم از کی تاحالا بعضی ها که اصلا جمهوری “اسلامی” رو قبول ندارن، نگران “استوانه” های نظام شدن. طبق یه اصل ریاضی، استوانه را میتوان نقطه فرض کرد :)

 9. papaya ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۴:۲۲ ب.ظ

  http://www.cbi.ir/showitem/6237.aspx دروغی در کار نبوده تورم نقطه ای ۱۵% است.

 10. hana ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۸:۵۳ ب.ظ

  رفسنجانی و موسوی و کروبی دزد هستند

  به خدا احمدی نزاد مظلوم واقع شده است

  مسافر Reply:

  سلام.

  برای دنیای دیگران آخرت خودت رو نفروش.
  اینقدر مطمئن نظر دادن جز نادانی هیچ تفسیر دیگه ای نداره. قسم نخور!
  هیچکی نمیگه از احمدی نژاد دفاع نکن، و از دیگران انتقاد، منتها اینطوری حکم دادن جالب نیست.

  سیروس Reply:

  اینطور قضاوت کردن در مورد نظر کسی هم نادانی حساب میشه

 11. hana ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۸:۵۴ ب.ظ

  رفسنجانی و موسوی و کروبی دزد هستند

  به خدا احمدی نزاد مظلوم واقع شده است

  فريماه Reply:

  هانای عزیز، خانم محترم!
  اصل کلی: در مذهب ما همه سالمند مگر اینکه خلافش ثابت شده باشه.
  ۱-آقای احمدی نژاد مظلوم ۴ سال وقت داشت مدارک فساد مالی هر کسی را که می خواست به قوه قضائیه ارائه بده تا بیت المال را به جای اولش برگردونه. اگه می دونسته اینها دزدند و این کار را نکرده، پس باید قبول کنیم با رضایت دادن به دزدی آنها و عدم استفاده از اختیارات قانونیش خودش هم شریک دزدهاست!
  ۲-تا وقتی ما اینقدر ساده باشیم که اجازه بدیم دیگران اینطور با احساسات ما بازی کنند، مظلوم نمایی برای کسانی که میخوان به هر وسیله ای رای از ما بگیرن کاری نداره!
  ۳-دنیای سیاست خیلی پیچیده تر از اونه که یک مظلوم واقعی بتونه واردش بشه.
  ۴-هر کدام از ما مختاریم بین افرادی که ادعاهایی برای ۴ سال آینده دارن مطابق سلیقه، یکیشونو انتخاب کنیم. در این شرایط باید اجازه داد افراد در فضایی سالم و به دور از سوئ ظن تصمیم بگیرن. گفتن این کلمات در مورد هرکدام از کاندیدها نوعی تجاوز به حریم فکری سایر افراده.
  ۵- …

 12. hana ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۸:۵۴ ب.ظ

  رفسنجانی و موسوی و کروبی دزد هستند

  به خدا احمدی نزاد مظلوم واقع شده است
  dds

  hana Reply:

  به خدا دزدن

 13. شهرام ۱۳۸۸-۰۳-۱۸، ۹:۱۱ ب.ظ

  یک دانشجو ضرف سالها تحصیل ضمن زحمت کشی به عنوان بر دست و کارگر ساده ی یک تعمیر کار کولر توان تآمین خورد و خوراک نداره، تا از عهده ی مخارج دوران تحصیل بر بیاد و تازه بعد از اتمام تحصیل هنوزم کارگر کولر سازی باشه. و یک عده چنان رهنوردی میکنن که انگار عرصه ی مدارک دانشگاهی به نفعشون مصادره شده. متاسفانه مادامی که این حضرات گنده کارشون در نیومده در خود بزرگ بینیشون چنان غرقن که بر تقلبها و بی عدالتی هاشون کاملآ کور و بی اعتنا میشن. وقتی هم که شوک بهشون وارد میشه و دستشون رو میشه مثل اقای رفسنجانی تاریخ جعل میکنن خانه ی پدری در میراث فرهنگی ایجاد میکنن و غافل از حقیقتی هستن که چون پریرویی از روزن سر بر خواهد اورد و کوس رسوائی انها رو خواهند زد. گیرم که خلق را به فریبت فریفتی با دست انتقام تبیعت چه میکنی؟

 14. شناس ۱۳۸۸-۰۳-۱۹، ۲:۰۹ ق.ظ

  بله رئیس جمهور به نظر من هم حق استفاده از تسهیلات این پست را برای امور خصوصی نداره ولی نباید فراموش کرد که ایشان هنوز شغل خطیری بر عهده دارن و کار یک رئیس جمهور ۲۴ ساعته و بدونه وقفه است. بدونه شک شما با من هم عقیده هستین که ایشون باید در هر لحظه قادر باشن در اسرع وقت خودشون رو به محیط مسئولیتهاشون برسونن و همچنین مراغبت و تآمین امنیت چنین شخصیتی بخصوص در شرایطی که کشور و امور کشوری تحت الشعاع انتخابات قرار داره در سفرهای داخلی و اتوبوس و قطار زیاد معقول به نظر نمیاد. مثلآ به ایشون تلفن بزنن و بگن فرودگاه تهران رو با بمب زدن و ایشون بگن به راننده ی اتوبوس که دور بزن برو تهران!!!!!!

 15. شناس ۱۳۸۸-۰۳-۱۹، ۱:۴۴ ب.ظ

  رهرا خانم چطور توقع دارین در مقابل این بی حرمتی و بی ادبی چیزی نگیم؟ چرا حالا که این کامنت توهین امیز و فحاشی رو منعکس کردین در ردش چیزی نگفتین؟

  زهرا Reply:

  بسیار خوب نظر مورد نظر رو پاک کردم!

 16. رضا ۱۳۸۸-۰۳-۱۹، ۴:۰۷ ب.ظ

  زهرا خانم اگه یک نظری در مورد کامنت میدادی چیزی ازتون کم نمی شد

 17. سوده ۱۳۸۸-۰۳-۱۹، ۴:۴۶ ب.ظ

  من از هیچ کدوم دفاع نمی کنم ، اما من خودم تحصیل کرده ام و خوب متوجه می شم کسی که نتونه حتی جلو ملت خودش درستو حسابی حرف بزنه ، فرد لایقی واسه ملت نیست

  فريماه Reply:

  سوده جان
  نحوه حرف زدن افراد تا حد زیادی بستگی به رشد مرکز گویایی در مغز داره که ارتباطی هم با سلامت روند تفکر شخص نداره.
  برای مثال رشد مرکز گویایی در خانم ها بیش از آقایان است و همانطور که ثابت شده خانم ها بهتر از آقایان حرف می زنند، ولی دلیل علمی برای اینکه خانم ها بهتر از آقایان فکر می کنند وجود نداره.
  شما که فرد تحصیل کرده ای هستید حتما می دونید برای رسیدن به نتایج منطقی باید شاخص های مختلفی را در نظر گرفت و تنها با یک شاخص نمی توان لیاقت یک فرد را ارزیابی کرد.
  از لحاظ علمی ثابت شده افرادی که زبان مادری شان با زبان رسمی کشور متفاوته، در تکلم مشکلات بیشتری دارند ولی همین افراد در تکلم به زبان مادری از این مشکل بری هستند.
  امیدوارم بعنوان یک فرد تحصیل کرده در کاهات موفق باشی و همینطور الگویی برای بررسی امور بروش علمی اتخاذ کنی.

  میثم Reply:

  میگم از نظر علمی ثابت نشده که اگر کسی از قشر ثرتمندان جامعه و مفسدان حکومتی حمایت کنه اون هم ادامه دهنده راه اونهاست
  از نظر علمی ثابت نشده که اگر بخواهند در دولت (خاتمی) انقلاب مخملی کنند آدم باید احساس خطر کنه؟

  pحجت Reply:

  آقای میثم

  تو چقدر چیز میدونی !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  چرا نمیای کاندیدای ریاست جمهوری بشی

  راستی اون میلیارذها دلاری که دست احمدینژد بود و گم شد تکلیفش چی شد؟ !!
  پرونده نفت اردبیل راستی چی شد ؟ !!!
  اون ۳۰۰ میلیارد تومن شهرداری چی شد ؟ !!!
  اون ۷۰۰ میلیون دلار که قرار بود به یکی بده چی بوده ؟ !!!

  نکنه این کارها رو چون احمدیژاد انجام داده اسمش دزدی نیست و مقدس محسوب میشه !!!!!

  مطمئنی به اینا نمیگن دزدی ؟ !!!!!!!!!!!!!

 18. فريماه ۱۳۸۸-۰۳-۲۰، ۴:۰۹ ق.ظ

  آقا میثم عزیز، لطفا این قدر تند نرید!
  یکی از علائم بزگ تعصب، تندروی است. اگه بخواهیم با تاریخ اسلام مقایسه کنیم، عملکرد آقای احمدی نژاد منو یاد خوارج می اندازه! همان کسانی که فکر می کردند در اسلام از علی هم جلوترند. عصبانی نشید، نمیگم حتما من درست فکر می کنم. منظورم اینه که هر کدام از ما در انتخاب مصادیق می تونیم سلایق متفاوتی داشته باشیم. انطباق وقایع تاریخی با حوادث امروز نیاز به تخصص و اطلاعات بیشتری داره. ولی در متون اسلامی یک علامت خیلی خیلی واضح در تشخیص حق از باطل به ما معرفی شده: عدم خروج از حدود الهی.
  به تاریخ اسلام مراجعه کنید و ببینید دستور اسلام و برخورد معصوم با کسی که در خفا گناه می کنه چطوره؟ گیریم آقای زید در خفا دزدی کرده، آیا باید جلوی ۷۰ میلیون نفر آبروشو برد یا باید در خفا از طریق قانونی جلوشو گرفت و بیت المال را سر جاش برگردوند؟
  بگذریم از اینکه وقتی همین آقای زید در زندان ستمشاهی شکنجه می شد معلوم نیست اتهام زننده به دنیا آمده بود یا نه؟!
  بی آبرو کردن دیگران خیلی راحته ولی یادمون باشه خدا در گناه اثبات شده هم ستارالعیوبه چه برسه به گناهی که ثابت نشده! بقول امام راحل اشاعه فحشا از فحشا بدتره!
  اما در مورد هرزگی، این مقوله ریشه های اجتماعی عمیقی داره که ممکنه به بهانه های مختلف علنی بشه. یکی از بهانه ها هم انتخاباته ولی به یاد داشته باشیم برای مبارزه با هرزگی باید ریشه های آن را از بین برد و راهش سرکوب نیست بلکه با سرکوب شدیدتر هم میشه.
  اما در مورد دروغگویی، آقای احمدی نژاد بجای رقم نرخ رشد تورم سالانه که ملاک واقعی قدرت خرید مردمه و معنای مصطلح تورم در جامعه است و در دولت ایشان به بیش از ۲۵% رسید، رشد تورم فروردین امسال را نسبت به فروردین پارسال که مقدار آن ۱۵% است به مردم نشان داد و گفت اوضاع خوبه! حالا شما اسم این را دروغگویی نذارید، هر چی خودتون دوست دارید بگید. من بهش میگم توهین به شعور ملت.
  به اعتقاد من در این مناظره ها افرادی که بدور از احساسات نتیجه گیری می کنند خیلی چیزها دستگیرشان شد که بر خلاف نظر شما فقط چهره کثیف بعضی ها نبود .

  pحجت Reply:

  آقای میثم

  واقعا برات متاسفم با این نظرهای واقعا سطحی شما .

  خوب دورتر از دماغ خودمون رو هم ببینیم .

 19. فريماه ۱۳۸۸-۰۳-۲۰، ۴:۴۱ ق.ظ

  فرهاد عزیز،
  با شما موافقم، آقای احمدی نژاد فردی است بسیار محترم و بدور از دزدی و سایر نسبتهای ناروا.
  ولی یادمون باشه ایشان خیلی هم ناشناس نبودن و هم در دولت آقای هاشمی و هم در دولت آقای خاتمی سمت داشتند.
  من به یاد دارم در اواخر دوره شهرداری و قبل از اعلام نامزدی انتخابات نهم ریاست جمهوری از محل بودجه شهرداری به همه معلمین تهران مبلغی بن خرید کالا دادند. حالا چه ارتباطی بین این دو حادثه بود خدا میدونه!
  کمک کردن به قشر ضعیف معلم آن هم از کیسه شهرداری البته خیلی به محبوبیتشان کمک کرد. طی این ۴ سال هم البته از صدقه سر وام هایی که به روستائیان داده اند کمک زیادی به افزایش نقدینگی و رشد سریع تورم داشته اند.خیلی از روستائیان هم بجای استفاده تولیدی از این وام ها ماشین خریدند و مسافرکش شدند. طبیعی است که هر جا می روند از ایشان استقبال شود.
  اگر کسی در شرایط خاصی هاله نور ببینه گناه نیست ولی انکار آن اشکال داره! اگه دیده، با شهامت بگه دیدم، چرا میگه ساختگی بوده؟ البته من شخصا به دفتر آیه الله جوادی آملی زنگ زدم و جویای مطلب شدم تا مطمئب بشم ذکر این مطلب توسط آقای احمدی نژاد حقیقت داشته یا نه، که گفتند حقیقت داشته! حالا چرا ایشان با این همه شجاعت انکارش کردند نمی دونم!
  در ضمن نشان دادن تورم بصورت نقطه ای اشکال نداره بلکه معرفی تورم نقطه ای بجای تورم سالانه مشکل اصلی است!
  از نظر من اشکال آقای احمدی نژاد در خلقت ایشان یا سایر مواردی که شما ذکر کردید نیست بلکه اشکالشون اینه که طی این ۴ سال به اشتباه فکر کردند در همه امور کارشناس ارشدند و متخصصینی که به گفته خودشان در ابتدای ریاست جمهوری شان به تایید امام زمان (عج) رسیده بودند به دلیل اینکه نظر مخالف داشتند کنار گذاشتند. پسر خوبم، واقع بین باشید، اینکه کسی آدم خوبی باشه برای احراز پست ریاست جمهوری شرط لازم هست ولی کافی نیست.

  pحجت Reply:

  واقعا این احمدینژاد با این گندی که به مملکت و اقتصاد ما زده جای دفاع هم از هودش گذاشته .

  بله ایشون شایسته ریاست جمهوری ملت ایران نیستند ، چون آبروی ما رو در دنیا برده .
  چون میخواد با نطرات فوق کارشناسانش یه کشور رو به تنهایی اداره کنه
  چون میخوتد راهی که تمام کشورهای دیا رفتن و خالا به نتیجه نهایی رسیدن رو از اول امتحان کنه و به بیانی چرخ رو از اول اختراع کنه .

  من از احمدینژاد بیزارم چون وقیحانه دروغ میگه .
  میگه تورم ۱۵ درصد هست
  میگه دانشجوی ستاره دار نداریم .
  میگه حاله نور ندیدم .
  میگه من نگفتم آمریکاییها میخواستن منو بدزدن
  چون به شدت مردم فریبه .
  چون پول نفت رو بجای اینکه صرف امور یر بنایی بکنه یا باهاشواردات میکنه یا کیسه کیسه بین مردم تقسیم میکنه .
  چون اقتصاد ایران رو به نابودی کشونده .
  و خیلی دلیلهای دیگه .

  میثم Reply:

  تو به موسوی رای بده:
  چون :
  ۱- در زمان نخست وزیریش بدترین گشت ارشادها را داشته و کمیته ها را برای دستگیری جوونها و حالا میخواد آزادی بده چون خودش این وضعیت رو درست کرده تا همچین روزی با آزادی دادن یه تعدادی رو خر کنه!
  ۲- چون فردی زاهد و ساده زیستی نظیر هاشمی رفسنجانی از اون حمایت میکنه و کشور را بین خودشون و رفق و اقوام تقسیم کردند و ۱۰ در صد مردم اندازه اون ۹۰ در صد ثروت دارند
  ۳- زمانی که خاتمی میخواست کشور رو دو دستی به غربیها هدیه بده با انقلاب مخملی (هر چند که معنیشو نمیفهمی؟)بدون هیچ درد و خونریزی احساس خطر نکرد
  ۴- میاد رییس جمهور یه ملت را با آمار جعلی دروغگو خطاب میکنه و مسخره و از یه موسسه غیر معتبر خارجی آمار کشور را میگیره!
  ۵- با چنان تند خویی حرف میزنی که خدای نکرده اگر کسی فردا روی حرفش حرفی بزنه اعدامش میکنه!
  ۶- تنها روزنامه منتقد خودش یعنی روزنامه رسالت را میبنده!
  ۷- تمام کسایی که در مجلس به ضررش رای داده بودند را پیدا میکنه و میگیره کتک میزنه و خانه نشون میکنه!
  ۸- از این افراطیهای تیر بوده در دوران جوانی حالا هم شده یه تفریطی در دوران پیری!
  ….

 20. فريماه ۱۳۸۸-۰۳-۲۰، ۵:۰۷ ق.ظ

  سوده عزیز
  (موذی از ریشه اذیت درسته نه موزی)
  ای کاش نظرتونو کمی مودبانه تر می گفتید! ما ملت بافرهنگی هستیم.

 21. ناشناس ۱۳۸۸-۰۳-۲۳، ۸:۵۲ ق.ظ

  جون به جونت کنن خری

  ناشناس Reply:

  دمت گرم

 22. زهرا ۱۳۸۸-۰۳-۲۴، ۱۱:۱۴ ق.ظ

  این مجری طنز که فرمودی مث کرونومتر میمونه البته رئیس شبکه چهاره. (جهت اطلاع!)

 23. اریا ۱۳۸۸-۰۳-۲۷، ۶:۱۷ ب.ظ

  نترسید.نترسید ما همه باهم هستیم

 24. hana ۱۳۸۸-۰۳-۳۰، ۴:۲۶ ب.ظ

  زهرا جان
  سلام هانا هستم

  خیلی دلم می خواد باهات بیشتر صحبت کنم هنوز هم روی حرفم هستم

  احمدی نزاد هم که ریس جمهور شد شاید بهتر بتونم حرفهامو بهت بزنم

  این پنجشنبه امتحان کنکور دارم

  بعدش می خوام کلی باهات درد دل کنم
  درباره ی همون نظری که چند روز قبل از انتخابات دادم

  عزیزم بهم میل بده منتظرتم

 25. hana ۱۳۸۸-۰۳-۳۰، ۴:۲۷ ب.ظ

  زهرا جان
  سلام هانا هستم

  خیلی دلم می خواد باهات بیشتر صحبت کنم هنوز هم روی حرفم هستم

  احمدی نزاد هم که ریس جمهور شد شاید بهتر بتونم حرفهامو بهت بزنم

  این پنجشنبه امتحان کنکور دارم

  بعدش می خوام کلی باهات درد دل کنم
  درباره ی همون نظری که چند روز قبل از انتخابات دادم

  عزیزم بهم میل بده منتظرتم

 26. hana ۱۳۸۸-۰۳-۳۰، ۴:۲۸ ب.ظ

  زهرا جان به خدا دزدند باور کن

  اگه می شه جواب این سوالمو بده>

  چرا من باید شبا تا ساعت ۳ نصف شب درس بخونم بعدش یکی که هیچی از درس حالیش نیست دانشگاه آزاد قبول شه و من…؟

 27. hana ۱۳۸۸-۰۳-۳۰، ۴:۲۹ ب.ظ

  زهرا جان به خدا دزدند باور کن

  اگه می شه جواب این سوالمو بده>

  چرا من باید شبا تا ساعت ۳ نصف شب درس بخونم بعدش یکی که هیچی از درس حالیش نیست دانشگاه آزاد قبول شه و من…

 28. hana ۱۳۸۸-۰۳-۳۰، ۴:۲۹ ب.ظ

  زهرا جان به خدا دزدند باور کن

  اگه می شه جواب این سوالمو بده>

  چرا من باید شبا تا ساعت ۳ نصف شب درس بخونم بعدش یکی که هیچی از درس حالیش نیست دانشگاه آزاد قبول شه و من…
  ……………………

 29. hana ۱۳۸۸-۰۳-۳۰، ۴:۳۰ ب.ظ

  منتظرتم زهرا خانوم .می خوام جوابتو زودتر بفهمم

  البته اگه جوابی باشه.

 30. ناشناس ۱۳۸۸-۰۳-۳۱، ۱:۲۰ ق.ظ

  همه اصلاح طلبان راتایید میکنم انسانهای شریف باصداقت ودوست دارترین گروه ایرانند. شماچرااخلاق خودرازیرسوال میبرید.برویدفکری به رئیس جمهورکنید که به صحابه پیامبرخداتوهین کرد.واخلاقش رازیرسوال برد.کمی انصاف داشته باشید.

 31. عبدالسلام ازایرانشهر بلوچستان ۱۳۸۸-۰۳-۳۱، ۱:۲۴ ق.ظ

  ازخدابترسید.به صحابه رسول خداتوهین نکنید بروید.رای مردم راپس بدهیدتاگرفتارعذاب خدانشده اید.

 32. عبدالسلام ازایرانشهر بلوچستان ۱۳۸۸-۰۳-۳۱، ۱:۴۱ ق.ظ

  خداونددرقران درمورد یاران پیامبرمیفرمایند.بسم الله الرحمن الرحیم.رضی الله عنهم ورضو عنه .ورسول خدامیفرمایند.قال رسو ل الله صلی الله علیه وسلم .اصحابی کاالنجوم فبایهم اقتدیتم اهتدیتم.وفی مقام اخرفمن احبهم فبحبی احبهم .ومن ابغضهم فببغضی ابغضهم.اقای رئیس جمهور.باچه مجوزی به یاران رسول خداتوهین می کنند.ایااین پست ومقام کثیف دنیااینقداورامغرور کرده که به یاران پیامبراین گونه میتازد.پست ومقام دنیامبارکت باشد . فردای قیامت چه جوابی به خدا ورسولش میدهی.

 33. psk ۱۳۸۸-۰۳-۳۱، ۱۱:۰۶ ب.ظ

  با سلام به همه دوستان وسلام و درود بر شهیدان .باید بگم چرا این مردم باز هم اعتماد میکنند . ودست بر زانوی خود گذاشته و سر پای خود نمی ایستند / وبرای ناخودیها اعتماد می کنند /

  ما مردم هر چه میکشیم از مغروریت روشنفکر های خودمان میکشیم که بدون حساب و کتاب همیشه راه اشتباه را انتخاب میکنند وهمیشه اشتباه خودشان را تکرار میکنند وانتظار دارند که جامعه تاوان اشتباههای انها را بپردازند .اینقدر که اشتباه نمیکند ادم گاهی شک میکنم که دانسته اشتباهات خود را تکرار میکنند و باعث عقب ماندگی مردم میشوند .من میبینم گاهی مردم عامه بیشتر از روشن فکران ما طرح وبرنامه دارند ولی بیچاره مردم عامه همیشه باید ناراحتی اشتباهات روشنفکران رابکشند

 34. صبور ۱۳۸۸-۰۴-۱۳، ۱۱:۳۹ ق.ظ

  این همه آدم تحصیلکرده که به جایی رسیدند و آن همه آدم تحصیلکرده که به جایی نرسیدند …

  این دلیل نمیشه که تحصیلکرده‌هایی که به جایی رسیدند رو بازخواست کنیم … فقط صرف تحصیل باعث نمیشه که آدم به موفقیت برسه بلکه تلاش و کوشش کردن هم در آن عرصه مهم است …

  بعضی از تحصیلکرده‌ها انتظار دارند که بعد از تحصیل برایشان فرش قرمز پهن کنند … ولی اگر دقت کنید در خارج از ایران هم صرف مدرک تحصیلی ضامن داشتن شغل نیست بلکه مهارت و تلاش و پشتکار بعد از آن از همه مهمتر است … پس لطفاض به خانم رهنورد بی‌ادبی نکنید …

  من اگه به عنوان فرد تحصیلکرده الان شغلی ندارم … به خاطر این نیست که کسانی مانند خانم رهنورد حق مرا خورده‌اند بلکه به خاطر تلاش نکردن خودم است … چون به عینه دیده‌ام که هر وقت تلاش کردم بهترین شرایط شغلی را داشتم و هر وقت تنبلی کردم تمامی شرایط رو از دست دادم …

  در مورد خانواده رفسنجانی … تا چیزی در هیچ دادگاهی به اثبات نرسیده من به خودم اجازه نمی‌دهم که به کسی تهمت بزنم … خیلی بد است که نیمه خالی لیوان رو ببینیم … این خانواده و شخص رفسنجانی برای این انقلاب زحمات زیادی کشیدند و حتی از جانشون گذشتند … تا انقلاب الان به دست امثال احمدی‌نژاد رسیده است و این خیلی بد است که هنوز دزدی ثابت نشده کسانی امثال احمدی‌نژاد که بهایی برای نظام و انقلاب و جنگ نداده‌اند تهمت بزنند که اگر مدارکی داشتند اینقدر کله خر هستن که در قوه قضائیه این مساله را اثبات کنند ..

  خلاصه اینکه سیاست همیشه کثیف بوده ولی به نظر من در این میان موسوی از همه کمتر در این منجلاب فرو رفته … کسیکه حتی به قدرت پشت کرده و از آن کناره‌گیری کرده می‌تواند با توجه به دوران خوب نخست‌وزیری شخصیت مناسبی برای ریاست ایران باشد.

 35. احمد ۱۳۸۸-۰۶-۱۹، ۲:۳۹ ب.ظ

  سلام
  خوبی؟
  کشور ما یه کشور اسلامیه اینو که میدونی؟
  اسلام=حجاب
  امام حسین=حجاب
  پس کسی که حجاب نداره و دنبال بی حجابیه نمیتونه بگه
  یک یا حسین تا میرحسین
  پس لطف کن حرف منطقی بزن
  خوشال شدم

 36. احمد ۱۳۸۸-۰۶-۱۹، ۲:۴۳ ب.ظ

  راستی من شنیدم کروبی نامه زده گفته به دختران بازداشت شده حوادث اخیر تهران تجاوز شده!
  مگه بازداشتیای دخترو که میبرن زندان زنان
  نگهباناشون مردن که بخوان تجاوزی کنن!
  یا شایدم نگهباناشون زنن اما دوجنسن ما خبر نداریم
  شما چی میگین؟

 37. DEM ۱۳۸۸-۰۹-۸، ۴:۵۰ ب.ظ

  کاش میشد به گذشته برگشت.

  ۱_ وقتی ارکان اساسی و حیاتی از انسان گرفته بشه قدرت تفکر کم میشه.

  ببینید در جامعه کمبود حیاتی انسان چیه اونا رو حل کنید بعد بشینید راجع به این

  چیزا بحث کنید.

  اینجا نیاز به تعمیر و تفییر افراد و ابزار نداره بلکه نیاز به تعویض کلی داره.

  کی گفته مردم هستن که تصمیم میگیرن؟

 38. felany ۱۳۸۸-۰۹-۱۸، ۱۰:۲۸ ب.ظ

  chon raey dozdid ham dare be ma dorogh mige . ham dozd ham dorogho

 39. علی ۱۳۸۸-۱۱-۱۸، ۱۱:۴۳ ق.ظ

  زمستان گذشت و روسیاهی به زغال ماند
  دوستان خوبم ایران مرحله خطیر و عجیبی را پشت سر گذاشت، فتنه ای که از سر ما گذشت بدتر از فتنه دجال بود. آینده مال ماست و امیدوار همواره گذشته مایه عبرت و پلی برای عبور از خطرات باشد.
  خدا نور ایمان و حقیقت را در دل ما روشن کند و آن را با باد و باران های سهمناک خاموش نکند. آمین