مردانی که مرد نیستند!

* شما حالا چه خانم یا چه آقا خوشتون میاد وقتی میبینین یه آقایی ابروهاشو برداشته یا آرایش کرده و یا چه میدونم قیافشو عین زنها کرده؟! خیلی دلم میخواد این سوال رو صادقانه جواب بدید…

* راستش چند روز پیش حال خانم همسایه ما بد شد و از اونجاییکه نه شوهرش خونه بود و نه بچه هاش زنگ زدم به دختر همسایه اسبق مون (که قبلا بارها ذکر خیرش در این وبلاگ بوده) که لطفا ۲۰۶ رو آتیش کن تا بریم مینا خانم رو برسونیم بیمارستان. البته چیز خاصی هم نبود چون فقط فشارش افت کرده بود و با یک سرم قندی نمکی حالش به جا اومد. میدونین که در اینجور مواقع باید یک آمپول تقویتی هم به بیمار تزریق کرد (:دی)

زنگ زدن ما همانا و آمدن دختر همسایه محترممان با دوست پسرش جدیدش همان! وااایییی باور کنین من وقتی قیافه این پسره رو دیدم حالم از خانم همسایه بدتر شد! خیلی لجم گرفت! پسره نه تنها ابروشو برداشته بود و سوزن کرده بود بلکه انگار چیزایی مثل سایه هم زیر ابروش مالونده بود! به خدا دوره و زمونه داره عوض میشه! نمیدونم چرا پسرا فکر می کنن با اینکار خیلی باکلاس میشن و یا اینکه در نزد دخترا محبوب میشن!

باور کنین علیرغم همه پیشرفتی که در علم و تکنولوژی و مد و پست مدرنیسم حاصل شده هنوزه هنوزم سلیقه دخترا در انتخاب مردی که کاملا مرد باشه و ظاهر کاملا رسمی مردونه داشته باشه تغییر نکرده! به خدا راست میگم! حالا شاید من باکلاس نباشم اما همواره در جوار خانومای باکلاس زیسته ام! چه دبیرستان و چه دانشگاه و چه الان محل کارم تا دلتون بخواد دورو برم پر بوده از دخترای با کلاس و باسواد! هیچ وقتم یادم نمیاد یکیشون از یه پسری اینطوری تعریف کرده باشه وای فلانی چطوری ابروهاشو برداشته! چقدر بهش میاد یا ببین فلانی آرایش کرده چقدر خوشگل شده!

اگر زشت هستید همونطوری زشت بمونید! هرگونه تلاش شما برای شباهتتان به خانومها و یا اعمالی نظیر آنچه بانوان انجام می دهند، بیشتر شما را زشتتر جلوه خواهد داد! اینو از منی بپذیرید که ۴ سال تو خوابگاه زندگی کردم و تا دلتون بخواد دختر دوروبرم بوده! اینا برای پز دادن نمیگم. اینا رو واسه این میگم که اگه زشت هستید اشکالی نداره! اگه قیافه تون در هم برهمه اشکالی نداره! همین جوری خوبید! امیدوار باشید که هیچ خانومی از یک قیافه زنونه (در مورد مردا) خوشش نمیاد! پس خواهشا نرید ابروهاتونو تتو کنید یا چه میدونم آرایش کنید یا موهاتونو رنگ کنید!
شاید پسرا از دخترایی که خیلی آرایشش می کنن و قیافه شون مصنوعی یا عروسکی میشه خوششون بیاد ولی باور کنید در مورد خانوما اصلا اینطوری نیست! البته این به معنی این نیست که اصلا به خودتون نرسید و یا چه میدونم شخلته و کثیف باشید ها!

بفرمایید خواستگاری!:
به نظرم خیلی گویاست و دقیقاً به نکته ای اشاره دارد که من معمولاً سر کلاس های جامعه شناسی ام به دختران و پسران تدکر می دهم! به دخترانم می گویم خودتان را به عروسک توی ویترین تبدیل نکنید که قرار است پسری بیاید و جلب توجهش را بکنید و آن وقت بر مبنای ظاهر ساخته پرداخته ی شما دست به انتخاب شما از میان عروسک های دیگر بزند! همه می دانیم که به هر حال زیبایی ظاهری اهمیت دارد و نمی توان به کسی که به زیبایی بیاندیشد خرده گرفت اما غیر از زیبایی ملاک های دیگری هم هستند که در گزینش فردی به عنوان شریک زندگی حائز اهمیت اند. نکته ی دیگر هم این است که به نظر من این تنها پسران نیستند که انتخاب می کنند و دختران نیستند که انتخاب می شوند! انسان های آگاه و هوشیار هر دو فعالانه در زمینه ی انتخاب همسر یا شریک زندگی مسئولند!

* راستی در مورد همین متن داشتم سرچ می کردم. به یک مقاله علمی جالب توجه رسیدم: مردانی که مرد نیستند! به نظرم خیلی جالب اومد. هرچند شاید مرتبط با بحث نیست اما چیزایی که نوشته بود عجیب بودند!!

۷۷ نظر

 1. مسعود ۱۳۸۷-۰۴-۸، ۱:۳۹ ق.ظ

  این دفعه زنگ بزن اورژانس تا کلفتش بیاد

 2. Elyass ۱۳۸۷-۰۴-۱۰، ۱۱:۴۳ ق.ظ

  salam
  mersiii man ino midunestam ama yaghinam bishtar shod
  man hich jamo dast nakardam.
  muham bure va yekkami boland .. yekkami haa..
  ba in neveshte ke az to khundam mikham beram kutashun konam . ta poshte gush ..khube dige..
  vali ba in tafasir fek konam in karam bokonam bazam tanha mimunam:(

 3. محمد ۱۳۸۷-۰۴-۱۰، ۱:۱۱ ب.ظ

  رنگ گردن مو داریم تا رنگ کردن مو ! مثلا شاید یکی مثل من دوست داشته باشه موهای قهوه ای خودش رو رنگ مشکی تغییر بده که هنوز موفق نشده !

 4. اسپایدرمرد ۱۳۸۷-۰۴-۱۰، ۴:۲۰ ب.ظ

  اصولا یکی از علل جذابیت اختلافه! حالا این وسط استثناهایی هم هستن که مخالف هستن..
  شاید داشتن دوست پسر یا دوست دخترهای عروسکی جذاب باشه ولی قطعا اینگونه همسر داشتن جذابیت کمتری داره..! ظاهر آدمها چیزیه که بر اساس اون رو باطن ادمها قضاوت میکنن فرض کنیم پسری کفش پاشنه بلند بپوشه، خود پسرها چه دیدی به این پسر دارن!؟ پسری نازنازی و ضعیف! بهش ممکنه مثل یک دختر تیکه بندازن بدون ترس از درگیری! چون اون رو فاقد توانایی دفاعی میدونن..! خب حالا یه دختر وقتی همچین وضعی رو ببینه آیا باز هم از زیر ابرو برداشتن خوشش میاد؟ من پیش خودم فکر میکنم اینها کسانی نیستند که بتونن بار یه زندگی رو روی دوششون بکشن..!

 5. علی ۱۳۸۷-۰۴-۱۴، ۶:۱۰ ب.ظ

  تشکر به خاطر مطلب جالبتون.
  اگر راستشو بخواید منم که پسرم از قیافه ی طبیعی بیشتر خوشم میاد

 6. hamed ۱۳۸۷-۰۴-۱۵، ۱۲:۱۵ ب.ظ

  به عنوان یکی از طرفداران مردسالاری از هرچی این تریپی آدم است حالم به هم می خوره اگه خوشتون نمیاد ببرینش بندازین دور خلاص

 7. محمد ۱۳۸۷-۰۴-۱۷، ۳:۱۲ ب.ظ

  همه از پسر خوشگل خوششون میاد مثل کامران و هومن

 8. محمدرضا ۱۳۸۷-۰۴-۱۸، ۱۰:۱۸ ب.ظ

  هر کسی برای خودش افکار ، علایق و اعتقادات خودش و داره. این دلیل نمیشه که هر جوری که ما دوست داشتیم، دیگران هم باید همینجوری باشند. ما نباید نظر خودمون و به دیگران تحمیل کنیم.

 9. جعفر ۱۳۸۷-۰۴-۱۹، ۵:۴۸ ب.ظ

  دوست دارم زهرا جونم از طرف جعفر جوات

 10. ناشناس ۱۳۸۷-۰۴-۳۰، ۱۱:۴۲ ق.ظ

  خداییش راست گفتی دمت گرم بازم فکر کن شاید چیزای بهتری هم توی این عجایب اسکل پیدا کردی

 11. نادیا جوووووووووون ۱۳۸۷-۰۵-۳۰، ۲:۰۲ ب.ظ

  سلام دوسته عزیز هر کس عقاید خودشو داره اشتباه داری میگییییییییییییییییییییییییی

 12. علی ۱۳۸۷-۰۶-۲، ۹:۳۴ ب.ظ

  خیلی خری

 13. آتنا ۱۳۸۷-۰۷-۷، ۲:۲۵ ق.ظ

  جدی خیلی مسخره ای اصلا به تو چه که کی چی کار میکنه کی چی کار نمیکنه فضول

 14. سارا ایدا ۱۳۸۷-۰۸-۱۷، ۱:۴۶ ب.ظ

  زهرای پرو اخرین بارت باشه که داری به عشق های ما تو هین می کنی یادت باشه ما طر فدار های کامی هومی هر جا هستیم واز کامران هومن دفاع می کنیم تازه به تو چی ربطی داره که مردم چی کار هایی مکنه پس از این به بعد همه ی خواننده ها باید بیان از تو اجا زه بگیرند تازه اونا عشقشون کشیده و می خوا ن وطن فروشی بکنن اونا جوا ن های نسل اینده هستند از این به بعد یک بار دیگر با کامی هومی بد رفتا ری کنید برخورد بعدی خواهم داشت

 15. سارا ایدا ۱۳۸۷-۰۸-۱۷، ۱:۵۰ ب.ظ

  زهرای پرو اخرین بارت باشه که داری به عشق های ما تو هین می کنی یادت باشه ما طر فدار های کامی هومی هر جا هستیم واز کامران هومن دفاع می کنیم تازه به تو چی ربطی داره که مردم چی کار هایی مکنه پس از این به بعد همه ی خواننده ها باید بیان از تو اجا زه بگیرند تازه اونا عشقشون کشیده و می خوا ن وطن فروشی بکنن اونا جوا ن های نسل اینده هستند از این به بعد یک بار دیگر با کامی هومی بد رفتا ری کنید برخورد بعدی خواهم داشت نه نگفته بئدم

 16. سارا ایدا ۱۳۸۷-۰۸-۱۷، ۱:۵۶ ب.ظ

  اون کی کهاسمشو ننوشته همش چند تا تقسیم گذاشته اگر می دونیتم اسمش چی حالشونمی گرفتم در اخر دو رود بر محمد قر بونه دهنش

 17. بيتا ۱۳۸۷-۰۹-۱، ۴:۴۷ ب.ظ

  Tooy ghol foroshi ha gholhay mokhtalafy hast har kas hagh dareh ghol mored alaghehasho antakhab koneh amma nabaead beh saeer gholha tohin koneh.

 18. pegah ۱۳۸۷-۰۹-۶، ۱۱:۰۴ ب.ظ

  به نظر من هر کسی مختار هر جور میخواد ظاهرشو (مثله باطنش) درست کنه و این کاملن شخصییه . در ضمن با نظرات اقا پدرام هم حال کردم . خوب بوددددددددد .

 19. حسین ۱۳۸۷-۰۹-۲۵، ۱۱:۰۳ ق.ظ

  ۱- اگه دوست پسر دوستتون زیر ابروشو برداشته، به شما چه ربطی داره!؟ مگه زیر ابروی شما رو برداشته؟ مگه اون آقا به شما میگه که خانم شما چرا سبیلتو میزنی!؟

  ۲- اگه دوست پسر دوستتون زیر ابروشو برداشته، شما چرا حالتون بد شده؟ ظاهرا چشمتون خیلی دقیق و تیز بینه و آمار چشم و ابروی پسر مردم رو توی اون هاگیر و واگیر خیلی راحت گرفته!
  ۳- چرا فکر می کنید هر کی که به خودش میرسه، خودش رو برای جنس مخالفش خوشگل میکنه؟
  ۴-چرا فکر می کنید پسرایی که زشتند باید زشت بمونند!؟ چرا کسی که ۲ سانت ضخامت ابروشه و قیافه اش مثل میمون شده باید این قیافه رو تحمل کنه؟ مگه زیبایی جزو مایملک خانوماست؟شاید این پسرها بخوان شبیه دخترها بشن، مگه جای کسی رو در دنیا تنگ کردن!؟
  ۵- مگه مردی به کم و زیادی پشمه که پشم و مو شده معیار مردی و نامردی!؟ من به شخصه خیلی از پسرها رو میشناسم که خیلی مودب، با وقار و در درس و کارشان موفقند و از خیلی از پشم و پیلی هایی که ادعای مردیشون میشه مردترند.

 20. ناشناس ۱۳۸۷-۱۰-۸، ۳:۱۱ ب.ظ

  chera jam mara beshkast layle dar mavaghehey saheh ast keh kasi ra doost dashteh bashem va ankar konem shayad kasani ham keh to didehee joz hamanand

 21. بيتا ۱۳۸۷-۱۰-۹، ۹:۳۲ ب.ظ

  نشانه مرد کار حلال کردن است نه ابروی نازک و کلفت

 22. ناشناس ۱۳۸۸-۰۳-۱۶، ۱۱:۴۷ ق.ظ

  سلام.

  خیلی خوب بود

  در راه خدا پشیمانی وجود ندارد.

  از بعضی نظرات بی مزه دیگران ناراحت نشو .

  در سرای ما به جز حق هیچ کسی را راه نیست

  هیچ کسی جز حق دگر از سر ما آگاه نیست

  موفق باشید و سربلند.

 23. ناشناس ۱۳۸۸-۰۴-۲، ۱۱:۲۸ ق.ظ

  سلام
  به نظر من مرام و معرفت ربطی به جنسیت و سن و سال نداره اما از قدیم قدیما گفتند و ما شنیدیم ” طرف خیلی مرده ” این مرد بودن یعنی آخر هر چه خصلت نیکوی انسانیه . متاسفانه متاعی که این روزها زیاد یافت نمیشه .
  حرمت و حریم ، مرام و معرفت ، صداقت و صلابت کم رنگ شده دیگه رنگ زیبای گذشته بر چهره ی این زیبا رویان نقش نداره . و شدند مردانی که مرد نیستند .

  به نظر من این مردان مرد نشده فقط از جنس مذکر نیستند مردی در این عبارت یعنی خوش مرامی که چون مصداقش نزدیک به مردان افسانه های گذشته ی آشنای ذهن ماست اینطور مثال زده شده .
  کاش روزی دوباره حرمت نان و نمک و رفاقت و نجابت رنگ خودش رو پس بگیره و بشیم (( مردانی که مرد هستیم ))
  و در پایان سلام و ارادت به تمام مردان مرد.

  مرد Reply:

  چاکرتیم…..دم هرچی لوتیه بامرامه ناشناسه گرم……حکماٌ ما با این سییبلای

  چخماقی دل هر انجمن نسوان رو خواهیم برد….جون داداش راس میگم…..ولی پاپی

  این قائله ی ابرو برداشتنو بر نداشتن باید بگم ما لوتیای دسمال یزدی بدست با کلاه و

  کت شلوار مشکی و کفشای قیصری پاشنه خوابیده علاوه بر سیبیل ابرو هم گرو

  می ذاریم….خودمونم میدونیم دل هرچی دختره با ماست…….. زت زیاد…!!!!!

 24. علی محمد ۱۳۸۸-۰۶-۲۱، ۴:۵۴ ب.ظ

  سلام امیدوارم در مورد افکارتان بیشتر تحقیق کنید.
  اینجا ایران است . بسیاری از ما ایرانی ها ظاهربین هستیم .
  به نظر من مشکل اینجاست که ما حتی نمی دانیم که چه میکنیم اصلا چرا این کار را انجام میدیم یا چرا این راه را انتخاب میکنم . شما بروید در مورد مدل موهای بعضی از دوستان که به قولی مویشان فشن هست تحقیق کنید به خدا این نوع مدل در آمریکا (arizona) عجیب هست اگر این نوع مدل مو را جوانی بزنه فکر میکنن که اون همجنس بازه .
  پسرهایی در عالم حاضر به خاطر خدا و بس در تلاش برای راهنمایی دیگر دوستان خود و روشن شدن افکار هستند لطفا شمایی که دختر هستین و دختران را بهتر از ما میشناسین با نشان دادن افکار مثبت در مورد پوششان متذکر شوید منظور من تایید پوشش خاصی نیست ولی دوست دارم افراد با افکار باز به پوشش خود علاقه مند باشند.
  خانم بنده آمریکایی است این را به خودش نمیگم چون میترسم پرو بسه ولی حجابش بهتر از عزیزان هم وطنی خودم هست.
  ایرانی را تمام ایرانی ها دوست دارند؛ باشد که مثبت اندیش در پناه خداوند پیروز باشیم.

 25. نگار ۱۳۸۸-۰۷-۲۲، ۶:۲۵ ب.ظ

  دوست عزیز چرا میخواهید نظر خودتون رو تحمیل کنید آخه شما چکار به دوست پسرهمسایتون دارید عزیز دل چرا میخوان عقایدتون رو تحمیل کنید شما مردونگی رو به چی میبینید به ابرو مثل فرچه واکس ریش وپشم خوب یکدفعه با گوریل ازدواج کنن دیگه مردونگی به ذات هست نه ظاهر من خودم شوهرم ابرو برمیداره البته چون ابروش حالت داره خیلی زود شمشیری میشه زیر ابروشم سایه میزنه ولی همه میگن قیافش خیلی مردونست بسه دیگه اینقدر کوتاه بین نباشیم

 26. رامین ۱۳۸۸-۰۸-۱۰، ۱:۲۴ ق.ظ

  با سلام
  به نظر من اون پسر هایی که ادا های زنانه درمیارن برن تغیر جنسیت بدن
  دختر مردم و علاف نکنن.
  و پسر های این شکلی غرب زدگی و کفار زدگی شده اند
  و اداهای حکومت کف%