مردانی که مرد نیستند!

* شما حالا چه خانم یا چه آقا خوشتون میاد وقتی میبینین یه آقایی ابروهاشو برداشته یا آرایش کرده و یا چه میدونم قیافشو عین زنها کرده؟! خیلی دلم میخواد این سوال رو صادقانه جواب بدید…

* راستش چند روز پیش حال خانم همسایه ما بد شد و از اونجاییکه نه شوهرش خونه بود و نه بچه هاش زنگ زدم به دختر همسایه اسبق مون (که قبلا بارها ذکر خیرش در این وبلاگ بوده) که لطفا ۲۰۶ رو آتیش کن تا بریم مینا خانم رو برسونیم بیمارستان. البته چیز خاصی هم نبود چون فقط فشارش افت کرده بود و با یک سرم قندی نمکی حالش به جا اومد. میدونین که در اینجور مواقع باید یک آمپول تقویتی هم به بیمار تزریق کرد (:دی)

زنگ زدن ما همانا و آمدن دختر همسایه محترممان با دوست پسرش جدیدش همان! وااایییی باور کنین من وقتی قیافه این پسره رو دیدم حالم از خانم همسایه بدتر شد! خیلی لجم گرفت! پسره نه تنها ابروشو برداشته بود و سوزن کرده بود بلکه انگار چیزایی مثل سایه هم زیر ابروش مالونده بود! به خدا دوره و زمونه داره عوض میشه! نمیدونم چرا پسرا فکر می کنن با اینکار خیلی باکلاس میشن و یا اینکه در نزد دخترا محبوب میشن!

باور کنین علیرغم همه پیشرفتی که در علم و تکنولوژی و مد و پست مدرنیسم حاصل شده هنوزه هنوزم سلیقه دخترا در انتخاب مردی که کاملا مرد باشه و ظاهر کاملا رسمی مردونه داشته باشه تغییر نکرده! به خدا راست میگم! حالا شاید من باکلاس نباشم اما همواره در جوار خانومای باکلاس زیسته ام! چه دبیرستان و چه دانشگاه و چه الان محل کارم تا دلتون بخواد دورو برم پر بوده از دخترای با کلاس و باسواد! هیچ وقتم یادم نمیاد یکیشون از یه پسری اینطوری تعریف کرده باشه وای فلانی چطوری ابروهاشو برداشته! چقدر بهش میاد یا ببین فلانی آرایش کرده چقدر خوشگل شده!

اگر زشت هستید همونطوری زشت بمونید! هرگونه تلاش شما برای شباهتتان به خانومها و یا اعمالی نظیر آنچه بانوان انجام می دهند، بیشتر شما را زشتتر جلوه خواهد داد! اینو از منی بپذیرید که ۴ سال تو خوابگاه زندگی کردم و تا دلتون بخواد دختر دوروبرم بوده! اینا برای پز دادن نمیگم. اینا رو واسه این میگم که اگه زشت هستید اشکالی نداره! اگه قیافه تون در هم برهمه اشکالی نداره! همین جوری خوبید! امیدوار باشید که هیچ خانومی از یک قیافه زنونه (در مورد مردا) خوشش نمیاد! پس خواهشا نرید ابروهاتونو تتو کنید یا چه میدونم آرایش کنید یا موهاتونو رنگ کنید!
شاید پسرا از دخترایی که خیلی آرایشش می کنن و قیافه شون مصنوعی یا عروسکی میشه خوششون بیاد ولی باور کنید در مورد خانوما اصلا اینطوری نیست! البته این به معنی این نیست که اصلا به خودتون نرسید و یا چه میدونم شخلته و کثیف باشید ها!

بفرمایید خواستگاری!:
به نظرم خیلی گویاست و دقیقاً به نکته ای اشاره دارد که من معمولاً سر کلاس های جامعه شناسی ام به دختران و پسران تدکر می دهم! به دخترانم می گویم خودتان را به عروسک توی ویترین تبدیل نکنید که قرار است پسری بیاید و جلب توجهش را بکنید و آن وقت بر مبنای ظاهر ساخته پرداخته ی شما دست به انتخاب شما از میان عروسک های دیگر بزند! همه می دانیم که به هر حال زیبایی ظاهری اهمیت دارد و نمی توان به کسی که به زیبایی بیاندیشد خرده گرفت اما غیر از زیبایی ملاک های دیگری هم هستند که در گزینش فردی به عنوان شریک زندگی حائز اهمیت اند. نکته ی دیگر هم این است که به نظر من این تنها پسران نیستند که انتخاب می کنند و دختران نیستند که انتخاب می شوند! انسان های آگاه و هوشیار هر دو فعالانه در زمینه ی انتخاب همسر یا شریک زندگی مسئولند!

* راستی در مورد همین متن داشتم سرچ می کردم. به یک مقاله علمی جالب توجه رسیدم: مردانی که مرد نیستند! به نظرم خیلی جالب اومد. هرچند شاید مرتبط با بحث نیست اما چیزایی که نوشته بود عجیب بودند!!

۷۷ نظر

 1. ©Mersoft® ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۱۲:۲۴ ب.ظ

  اول شدم!

 2. میرزا ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۱۲:۲۷ ب.ظ

  نه…مثل اینکه بعضی موقعها حرف حسابی هم میزنی. به به … فکر کنم بقیه موقعها شیطون گولت میزنه دختر بدی میشی و گرنه ذاتاً دختر خوبی هستی.

 3. زهرا ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۱۲:۳۹ ب.ظ

  به میرزا
  بابا من همیشه دختر خوبیم:دی
  :))))))

 4. ©Mersoft® ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۱۲:۴۶ ب.ظ

  پسران مذکور و دختران در ارتباط با آنها و همچنین مخالفین همیشگی زهرا خانم با این مطلب خصمانه برخورد خواهند کرد.

 5. زهرا ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۱۲:۴۹ ب.ظ

  به Mersoft:
  آره و مطمئن باشید من رو مزدور جمهوری اسلامی خواهند نامید. همچنین احتمال میره این مطلب رو مستقیما ربط بدن به انرژی هسته ای و قطعنامه های شورای امنیت :))
  حالا میبینیم :D

 6. khodam ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۱:۵۷ ب.ظ

  Enn kara hamash az lotfo bareket jomohriyeh eslamieh. Choon man 6 saleh doneshjou kharej az keshavaram. Vah een abrou vardshtan veh model mohayeh ajib gharib rou to Europe vah America bain mardaneh (heterosexual) aslan nadidam. Yany asaln voojod naderh.

  Hatah homosexual hayeh eenja az persayeh tehroun sadeh tar lebas meeposhan

 7. سیدعلی ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۲:۲۳ ب.ظ

  از اینکه ما زشت ها هم مورد توجه هستیم، خوشحالم شدم!
  دلداری یافتم!

 8. سعيد شريف ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۲:۲۹ ب.ظ

  به به ………..البته نظر کارشناسی من اینه که در این گونه موارد دختر و پسر ۵۰-۵۰ مقصرن ………….سمایلی زهرا اچ بی
  خوشحالمون کردی ……………..خدائیش قبلا فکر میکردم با این قیافه درب و داغون کی می یاد زن من شه ….ولی گویا می شه یه کم خوش بین بود .راستی از خوابگاهتون بیشتر بگو ، باز از چه چیزایی حرف می زدین ………..درسم میخوندین؟!!
  موفق باشید مهندس اچ بی جنجال آفرین .

 9. رامین ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۲:۳۹ ب.ظ

  ترانس کجاش عجیبه؟

 10. چشم غمگین ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۲:۴۱ ب.ظ

  من که اصلا خوشم نمیاد! یادمه روز عروسی وقتی صادق اومد دم آرایشگاه دیدم آرایشگره لپاش قرمز کرده من تا رسیدن دم تالار هی صورتشو پاک کردم :دی خیلی بدم میاد! اصن معنی نداره. ایش حالا سایه هم زده بود!!!! واقعن ترسناکه :))
  اما در مورد خانوما آرایش برای جلب توجه رو هم نمی پسندم ولی بعضی ها مث خودم برای زیبایی و نوعی عشق ورزیدن به زیبایی خیلی خیلی دوست دارم. تو محیط کاری و امثال این هم هیچ دوست ندارم آرایش بیش از حد خودش باشه آخه بعضی آقایون با یه دید دیگه نگاه می کنن. :پی میدونی که؟! کلا هرچه ساده تر باشی میتونی موقعیت خودت رو تو جامعه محکم تر کنی … البته همه اینا نظر من تنها می باشد نه من همه!!! :))

 11. دل‌زده ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۲:۴۷ ب.ظ

  هرچه هم بگویند جوونیه و هزار سودا، احساس خلا، نشاط، شور و ….. هیچکدومش توجیه کننده نیست. من با شما کاملا موافقم. تا به حال ندیده‌ام پسر تحصیل کرده و کلاسدار واقعی از این کارا بکنه. مگه دستش خالیه؟

 12. ayyoob110 ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۲:۵۰ ب.ظ

  ما که همینطوری کمان ابرو هستیم :دی

 13. فيلسوف جوان ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۳:۱۴ ب.ظ

  خوب، وقتی دخترها لباس پسرانه می‌پوشن و وموهاشونو آلمانی اصلاح می‌کنن، عجیب نیست که پسرها هم… بعله!

 14. پدرام ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۳:۱۷ ب.ظ

  خطاب به دل زده :
  من خیلی دیدم از این جوانهای تحصیلکرده ی واقعی و با کلاس واقعی و حتی تحصیل نکرده ی باکلاس که از این کارها می کنند و احساسات پاکی هم نسبت به جنس مخالف دارند که اصلا با احساسات شهوانی مربوط نیست .
  حالا اگه شماها ندیدین (که حتما دیدین)چشمهاتون را بشوئید و باز کنید . بازه بازه باز !

 15. سجاد ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۳:۲۴ ب.ظ

  به به داستان درد دل منو گفتی بدجوری هم خوب گفتی. ای آبج……. ببخشید پسرهایی که می گید کلا روی اعصاب ما هستند. من در این مورد یه تجربه ی عجیب دارم که اگه اینجا بگم بیات می شه توی وبلاگم می نویسمش بیا بخون عبرت بگیر

 16. نادر ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۴:۴۲ ب.ظ

  من که خودم کلا با این جور آدما مشکل دارم. ممکنه گاهی اوقات توی آینه نگاه کنم و بگم ای خدا این چه ابروی بی ریخت و نامنظمیه که بهم دادی ولی همین چهره زشت و کریه خودم رو بیشتر دوست دارم تا اینکه به زور سایه و رژ بخوام خوشگل بشم!
  مخصوصا که الان از قول تو خوندم که دخترها چهره مردونه رو بیشتر می پسندن واسه همین به خودم امیدوارتر شدم!
  راستی اگه یکی جمع و تفرقش خوب نباشه چطوری باید کامنت بزار تو وبلاگت؟ :دی

 17. نادر ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۴:۴۵ ب.ظ

  من کامنتای اسپم دوست ندارم بزارما! فقط چون آدرس وبلاگمو اشتباه تایپ کردم تو کامنت قبلی دوباره کامنت گذاشتم که تصحیحش کنم.

 18. پدرام ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۴:۵۱ ب.ظ

  خطاب به زهرا :
  با تمام احترامی که برای تو قائل هستم و با وجود اینکه شواهد و قرائن نشان می دهد که فقط ۵ کامنت اول سری در سرها دارند و بقیه ی کامنت ها زرشک ! کامنت خود را میگذارم شاید مدنظر قرار گیرد .
  با توجه به اینکه اعتقاد دارم که هدف تو از راه انداختن این وبلاگ چیزی فراتر از باری به هر جهت بوده و قصد اندیشیدن را داری نظر تو را به این موضوع جلب می کنم که تصور کن وبلاگی را که با دیدگاهی در قطب مخالف با نظرات تو ونظراتی خشک تیتر زده « زنانی که زن نیستند » و بعد شروع کرده به نوشتن که بعله این زنانی که مانتو می پوشند و چادر سر نمی کنند قصد دارند خود را به شکل مردان نزدیک کنند و فکر میکنند که شوهر در مانتو است و …. خداییش از خوندن این حرفا چه حالی میشی .
  برای اون یک نفر (البته اگه بدبینانه بنگریم) که ابرو بر می دارد و هیچ قصدی جز اینکه خودش دوست دارد , ندارد و مطالب وبلاگت را می خواند و پله پله درس می آموزد ارزش قائل شو و تیتر احساسی نزن . (من بیشتر با عنوان مخالفم ) .
  این فرد همان فردی است که اگر روزی کاره ای شد مثل همونهایی که در ترکیه کاره ای شدن جزو کسانی می شود که قانون منع استفاده از حجاب زنان تصویب می کند چون برای او قطعی شده که شما زنان محجبه به او و زن او به عنوان مرد و زن نگاه نمی کنید او هم به شما و مرد شما به چشم زن و مرد نگاه نمی کند .

 19. ساتین ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۵:۰۴ ب.ظ

  ظاهر مردم به ما ربطی نداره. منم سلیقه و عقیده ای برای ظاهر مرد دارم اما برای همسر یا معشوق خودم و کسی که به خود م مربوط باشه نه برای دوست پسر یه نفر دیگه!

 20. سها ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۶:۱۵ ب.ظ

  خب من هم خوشم نمی آد اما توجه داشته باشیم که همین دختر خانوم (همسایه ی سابق شما ) خوشش اومده بود !!!! پس نمی شه بگیم هیچ کس خوشش نمی آد. نکته ی دیگه این که خب یه عده از آقایون خب خیلی دیگه پشمالو هستن. به نظر من بد نیست یه اقدامی در راستای پاک سازی بکنن. یعنی مثلا کسی که ابروهاش دیگه خیلی بد جور پر پشت و بهم ریخته هست بد نیست اگه یه کم مرتبش کنه اما فقط مرتب کنه نه که خنجری برداره !!!! یا مثلا اونایی که پیشونیشون بد جور پر مو هست اگه تمیزش کنن بد نیست ولی از آقایونی که کرم پودر می زنن و ریمل (دیدماااا) خوشم نمی آد. البته من خوشم نمی آد اما هستن کسایی که خوششون می آد.

 21. Farinaz ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۶:۲۸ ب.ظ

  برای من اصلا مهم نیست که یک مرد ابروهاشو بر داره. هر انسانی ازاده که هرجور که می خواهد زندگی کنه و هر جوری که می خواهد خودش رو ارایش و پیرایش کنه. هر چند مثل اینکه نه تنها رژیم حاکم، حتا مردم عادی هم سعی می کنند که نظراتشون رو به بقیه تحمیل کنند..

 22. میلاد ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۶:۳۰ ب.ظ

  آره به نظر من هم پسر با ابروهایی به ضخامت ۱۰ سانتی متر خیلی زیباست , تازه ابروهاش هم پیوسته باشه میشه عین چراغ جلوی پرشیا قیافش :)))

 23. زهرا ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۶:۵۸ ب.ظ

  فریناز جان:
  این یه تحمیل نیست به خدا
  نظر شخصیه منه
  برای همین اولش پرسیدم نظر شما چیه
  کجای این متن اینو در برداشت که کسی داره چیزیو به شما تحمیل میکنه

  بعدشم رژیم حاکم کجای این کاره؟!

 24. پدرام ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۹:۱۵ ب.ظ

  ماجراهای مش حسن و همسایشون اصغر آقا :
  یه روز مش حسن رو یه پارچه ی بزرگ نوشت : « آب خونه اصغر نجسه ! » و زد سر کوچه .
  بعد که همسایه ها و خویش و قوم اصغرآقا اومدن در خانه ی مش حسن که ببینن برای چی این حرف را زده , مش حسن گفت : « بابام جان ! این نظر شخصیه منه بخدا و هیچ قصد تحمیل نظرم را ندارم! »
  قصه ی ما به سر رسید , حسنی به خونش نرسید . بالا رفتیم ماست بود, پایین رفتیم دوغ بود, چپ رفتیم انرژی هسته ای بود ,راست رفتیم سیاست یه بام و دو هوا بود, مرکز رفتیم یکی به نعل زدن یکی به میخ زدن بود .

 25. مهدی ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۹:۲۹ ب.ظ

  تکتیــــــــــــــــــــــــــر!

 26. شاهین ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۹:۳۳ ب.ظ

  نظر شخصیت رو تعمیم میدی..مگه نگفتی با دوست پسرش اومد؟..به اضافه اینکه من خوشم نمیاد از این کارا به هیچ وجه..ولی سوزن کرده بود ابروشو هم از اون اصطلاحای مختص خانوماست ها..یعنی نازک کرده بود..درست میگم؟

 27. سجاد ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۹:۵۱ ب.ظ

  سلام زهرا خانوم. منمونم که به وبلاگ ما سر زدی!
  شما جز دوستان ما شدی ؟! فکر کنم شده باشی, چون توی بشخ دوستان بهت لینک دادم.(اسمایلی افکار پلید!)
  امیدوارم که مشکلی نباشه اگه مشکلی بود بگو تا برش دارم. (اسمایلی اگه بهم لینک ندی خودم رو می کشم!)
  راستی یادم رفت بگم که از خندیدن شما بسیار خندان و شادان شدیم.
  شاد و موفق و پیروز باشی

 28. علی ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۹:۵۲ ب.ظ

  ای خدا هرچی دوست داری بهت بده.
  جانا سخن از زبان ما می گویی و این جور حرف ها بود.

 29. شایان ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۱۰:۱۱ ب.ظ

  قهرمانی استقلال مبارک
  در ضمن ترکیدیم از خنده به خاطر جشن قهرمانی پرسپولیس – سال دیگه سعی کنید یک مربی با جنبه – یک مدیر عامل – یک کمک مربی زیر آب زن و…. نگیرید که با یک قهرمانی تمام امال و ارزوهاشون تموم بشه و تیم رو ول کنه بره
  مربی یعنی ژنرال یعنی امیر قلعه نوعی عزیز که دل شیر داره و بعد از قهرمانی هم سر تیمش وای میسه نه این که بزدلانه از زیر بار مسئولیت فرار کنه
  با این برنامه امشب ۹۰ هم معلوم شد که قهرمانی پرسپولیس پوشالیه و از علی ابادی گرفته تا رئیس جمهور همه میخواستند این تیمو به زور قهرمان کنند – به زور داور – گاو بندی با صبا باطری و ….

 30. پدرام ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۱۰:۲۳ ب.ظ

  خطاب به شایان :
  منم حسابی از این دله شیرگفتنت به دله قلعه نوعی خندم گرفت !
  هوا امیر ژنرال را داشته باشین امسال تو خماری آسیا رفتن نذاردتون . هر روز باش تماس بگیرین . چون امیر جونتونم مثله مش حسن ماست !
  مواظبم باشین کا پلو زیر آب ژنرال را نزنه یه وقت ژنرال سرجوخه شه!
  بالاخره چوب ترهای فیروز کاره خودش را براتون کرد . حالا برو بقیه ذوقت را بکن فقط فردا نیای بگی نظر شخصیه خودم بود بخدا ها !

 31. علی ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۱۰:۲۹ ب.ظ

  من با زهرا موافقم
  در ضمن فیلم زنده باد خروس این حاج آقا رو هم ببینید جالبه
  http://www.youtube.com/watch?v=-yJ9XE4zDYM
  مربوط به همین بحثه
  خدمت اقا پدرام عزیز هم عرض کنم که بابا فهمیدیم که شما هم زیر ابرو برمیداری و طرفدار جنبش هم جنس گرایان هستی – زیاد حرص نخور برات خوب نیست داداش

 32. شایان ۱۳۸۷-۰۳-۳۰، ۱۰:۴۰ ب.ظ

  اقا پدرام خیلی بد جوری انلاینی تو – بابا آن لاین بابا حاضر جواب – فعلا اگه فهمیدی جشن قهرمانیتون رو کجا میگیرن یه خبری به ما بده تا یه کم دیگه بخندیم دمت گرم

  البته گفته باشما من فعلا خوابم میاد ایشالله فردا صبح برای ادامه خنده خدمت میرسیم
  شب بر شما و تمام پرسپولیسهای دل سوخته خوش
  راستی یادم رفت بگم میتونید از یک عنصر زیر خاکی به اسم علی پروین هم استفاده کنید خیلی وقته که به ایشون هم نخندیدیم – البته ۲ هفته پیش تو شبکه خبر بعد از بازی استیل اذین کلی ذوق مرگمون کردند ایشون با اون ادا و اصول
  یا حق

 33. حسيني ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۱۲:۳۷ ق.ظ

  به قول بعضی از دوستان، هر کسی آزاده ابرو برداره، ابرو بر نداره، ابرو داشته باشه، ابرو نداشته باشه، ابروی دیگران رو برداره، ابروی دیگران رو ببره، با ابروی دیگران بازی کنه و ….

 34. میلاد ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۱:۱۶ ق.ظ

  از طرف زهرا سردوشی پاسخگوی همیشگی و پای ثابت تمامی کامنت ها به دوست عزیز پدرام اهدا می شود . باشد تا مورد قبول قرار گیرد
  از طرف زهرا اچ بی
  ۳۱ تیر ۸۷
  ۲۰ جولی ۲۰۰۸

 35. خانوم میم ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۱:۳۷ ق.ظ

  من فکر می کنم این مسائل چون جز مسائل شخصیه آدمهاست آزادن اونطور که دلشون می خواد تصمیم بگیرن و به من مربوط نیست که مثلا” پسر همسایه یا همکلاسیم تو دانشگاه ابروش رو نخ می کنه یا رژگونه میزنه یا نه … اما خودم اگه بخوام از بین آقایون یکی رو به عنوان همسر انتخاب کنم، کسی رو انتخاب می کنم که ساده باشه.

 36. علیرضا ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۱:۴۳ ق.ظ

  والا منم اصلا از این سوسول بازیا خوشم نمیاد…
  مرد باید خفن باشه و مردونگی داشته باشه…
  یه چیزی تو مایه های خودم…
  یادم باشه در این مورد یه پست بنویسم!

 37. Farinaz ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۵:۱۶ ق.ظ

  زهرای عزیز،
  این قسمت این نوشته ات، برای من خواننده، یک جور تحمیل عقیده هست.

  ” هنوزه هنوزم سلیقه دخترا در انتخاب مردی که کاملا مرد باشه و ظاهر کاملا رسمی مردونه داشته باشه تغییر نکرده! به خدا راست میگم!”

  شما اینجا داری از دخترا حرف می زنی، من هم یک دخترم ولی هرگز چنین سلیقه ای در مورد انتخاب مردها نداشتم.
  و رژیم حاکم هست که زور گفتن و هزار چیز بد دیگه رو به مردم یاد داده. تقصیر از شما نیست، خودت می دونی من هم نوشته هاتو و هم خودتو خیلی دوست دارم ولی …

 38. ای کیو سان ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۷:۵۰ ق.ظ

  گل گفتی ای گل گفتی…..من که لذت بردم از نوشته شما.از آشپزی مهندسان هم ممنون شدیم

 39. محمود رمضانی ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۱۱:۵۴ ق.ظ

  یکی از دلایل تغییر قیافه پسرای این دورو زمونه اینه که اخلاقیات دخترا هم تغییر کرده.دخترای نسل جدید هم این جور پسرا رو بیشتر می پسندن.
  مردم مردای قدیم!!!

 40. امید ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۱۲:۲۷ ب.ظ

  زهرا یا پدارم مسئله این است
  راستش رو بخوای من قبلا ها یه چیزایی شنیده بودم که بعضی از افراد وبلاگ نویس برای اینکه یه بحثی رو راه بندازن تو وبلاگ و شروع به کل کل کردن و خلاصه بالا بردن امار وبلاگشون بکنند با یه اسم دیگه (و اکثرا جنس مخالف) برای خودشون نظر مخالف میزارن و همینجوری شروع میکنن به کوبیدن صاحب اصلی وبلاگ – حالا این اقا پدرام ما یا شاید هم زهرا خانم یه چیزی تو همین مایه هاست
  این اقا پدرام پای ثابت نظر دهی تو تمام پستهای زهرا خانم میباشند و اکثرا ضمن تایید حرفها یه جوری نظر مخالف هم میده مثلا میگه من اینو قبول ندارم و خلاصه بازی شروع میشه و جالب این که در مورد اکثر نظرهای مخالف خودش حتی به چند دقیقه هم نمیکشه که جواب طرفو داده ……
  اخه ادم هم انقدر آن لاین – من که خودم دائم تو نت هستم و اکثر پستهای این وبلاگو میخونم خیلی هنر کنم روزی یک بار میام سر میزنم ولی این بابا جالبه که به فاصله چند دقیقه جواب کامنتها رو هم میده یعنی دائم داره refresh میکنه
  پس دو حالت پیش میاد یا این که این اقا پدرام همون زهرا خانمه و یا اینکه ایشون یک پیر پسر ترشیده ی همکار زهرا خانمه و میخواد اینجوری جلب توجه کنه که بابا زهرا جون مرا دریاب – ایشون در تمام زمینه ها نظر میدن و برای این که بگن ما مرد هستیم اکثر اوقات نظر مخالف میدن
  اگه نظر دوم درست باشه فکر میکنم زهرا خانم داره یه جوری با این مثالهایی که میزنه داره داد میزنه که اقا من از اخلاقهایی مثل شما خوشم نمیاد – از ادم زیر ابرو برداشته بدم میاد – از پسرایی که فکر میکنند باید خوشگل باشند تا خانها بپسندندشون بدم میاد – از ادمی که توی هر مسئله ای نظر میده بدم میاد به خدا اگه چیزی نگی کسی نمیگه لالی اتفاقا نظرش عوض هم میشه و برات احترام قائله …

 41. پدرام ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۱۲:۵۸ ب.ظ

  خطاب به امید :
  بمون تو خماریش که من چه جوری اینقدر آن لا ینم . راستی چرا سپاهانی ها اینقدر باید تو خماری همه چیز بمونن؟
  خطاب به علی :
  تو برو خروس بازیتا بکن .

 42. امید ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۱:۱۲ ب.ظ

  اقا پدرام این چه ربطی به سپاهانی بودن داشت عزیزم
  ظاهرا شما هنوز در توهمات گذشته به سر میبری – اون یه بحث بود که تموم شد و رفت پی کارش

  یک کم به روز باش – درسته که گفتم آن لاینی ولی توی نت را گفتم – سعی کن از لحاظ فکری هم به روز باشی و زیاد در گذشته سیرو سلوک نکنی
  حالا واقعا کدوم درسته تو خود زهرایی یا همکار پیر پسر…..

 43. علی زالی ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۱:۱۳ ب.ظ

  به عنوان یک مرد پسر از این جور مدلها اصلا خوشم نمیاد
  ولی مشکل یه جای کوچولو هستش
  که شما دوست داری فراموشش کنی
  یه سوال کوچولو کافی بود تا این همه مطلب نخوای بنویسی زهرا
  از این دختر همسایتون می پرسیدی چرا با طرف با این قبافه رفیقه همین
  اینکار رو حتما بکن و جوابش رو هم اینجا اعلام کن
  فهمیدی منظورم چیه دیگه
  شما به خاطر موقعیت خودت در جایی قرار گرفته ای که دور و بری هات هم تا حدودی مثل خودتن
  نمیتونی ادعا کنی که مثلا رفیق دختر انچنانی داری و یا …
  مشکل اینه که بعضی از شما خانمها هم طالب این قیافه های مسخره هم هستین و براش میمیرین متاسفانه

 44. پدرام ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۱:۲۷ ب.ظ

  خطاب به امید :
  گفتم که بمون تو خماریش !
  راستی اسم قشنگی داری امید ! امید به دانستن ! دماغت چاق عزیز .
  چون دیدم خیلی امید به دونستن داری , فقط این را بهت می گم که من یه نخ بستم به مانیتور کامپیوترم و یه زنگوله بستم سرش . هرکی بیاد تو وبلاگهایی که من دوست دارم , نخ کشیده شدن همانا و زنگوله به صدا در آمدن همان .

 45. مصطفی ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۹:۱۴ ب.ظ

  سلام . حالا که دور و برت پر از تیپ دخترهایی هست من درد به در دنبالشون هستم ؛ یکی رو به من معرفی کن که من باهاش ازدواج کنم / حاضرم کل خوانندگان این بلاگ رو هم دعوت کنم . واسه خودت هم یه بلیط VIP میذارم کنار …… شرط اولم اینه که طرف تحصیلکرده باشه. شرط دوم اینه که زیاد اهل آرایش نباشه ؛ شرط سوم … معرفی کن اصلا ببینیم شرایط اون بنده خدا چیه ؟!!!

 46. مریم ۱۳۸۷-۰۳-۳۱، ۱۱:۰۱ ب.ظ

  ولی جدی بعضی دخترا خوششون میاد.یه بار تو کوه یه دختره داشت به دوستش پیشنهاد می داد که ابروشو برداره و خیلی هم داشت براش توضیح می داد.جالب اینکه پسره زیر بار نمیرفت ولی دختره خیلی اصرار داشت

 47. صبا ۱۳۸۷-۰۴-۱، ۸:۲۶ ق.ظ

  من هم خوشم نمیاد پسرها ابروهاشونو نخ کنن
  ولی اگه خیلی پرپشت باشه ، بد نیست یه کم مرتبش کنن
  البته فقط یه خورده!
  اصلا به من چه ارتباطی داره:)
  مگه وقتی من یه روزایی اونجور که دلم میخواد میرم تو خیابون به کسی مربوطه
  خودشون میدونن
  به ما ربطی نداره
  در ضمن این کارا مختص یه سن خاصه … بزرگ میشن یادشون میره
  :)

 48. Maryam ۱۳۸۷-۰۴-۱، ۱۰:۲۳ ق.ظ

  بسیار بسیار موافقم من بشخصه متنفرم از این پسرها

 49. John ۱۳۸۷-۰۴-۲، ۹:۲۹ ق.ظ

  heh, khanoom in mozakhrafto boro vase yeki begoo ke bavar kone, kafie ye negah be doro baretoon bokoni, tamame 2khtar bache ha asheghe che ghiafe haee hastan?
  chi? rostam? na azizam asheghe kamran hooman hastan…

  tamame in mozakhrafati ke har 2khtari ta mirese ke are man az abroo bardashtane pesarha khosham nemiad vali khanande ha bayad bar daran chon khanandan ro be khodetoon tahvil bedin.

  vaghteshe ke ham mardha ye kam az in nakaregi dar bian va be zibaeeshon beresan, va vaghteshe zanha ye zare az in loos boodan va naz nazi boodan dar bian va be hoosho technology alaghe neshoon bedan.

 50. فرهاد ۱۳۸۷-۰۴-۲، ۸:۵۱ ب.ظ

  به شما چه ربطی داره که پسری زیرابروش رو برداشته یا نداشته و دختر دیگه‌ای احیاناً از این کار خوشش میاد یا نه؟
  به ما هم ربطی نداره که احیاناً شما از مردای حاجی بازاری شیکم گنده‌ی کچل با یه من ریش و بوی گند عرق و یه زیگیل درشت کنار بینی خوشتون میاد یا نه زهرا خانوم.

  کی یاد می‌گیری که این حق رو نداری که درباره دیگران به این راحتی قضاوت و اظهار فضل کنی و بهشون دستور بدی که چه شکلی باشن و چه چیزی رو دوست داشته باشند و چه چیزی رو دوست نداشته باشند.

  این که شما احیاناً از پشت کوه اومدی و املی و مثل کلاغ‌های سیاه خودت رو لای چادر می‌پیچی و قایم می‌کنی و زشت و بدهیکلی دلیل نمی‌شه که به خودت این حق رو بدی که بگی همه باید مثل تو امل و عقده‌ای و ندید بدید باشند.

 51. مسعود ۱۳۸۷-۰۴-۸، ۱:۳۹ ق.ظ

  این دفعه زنگ بزن اورژانس تا کلفتش بیاد

 52. Elyass ۱۳۸۷-۰۴-۱۰، ۱۱:۴۳ ق.ظ

  salam
  mersiii man ino midunestam ama yaghinam bishtar shod
  man hich jamo dast nakardam.
  muham bure va yekkami boland .. yekkami haa..
  ba in neveshte ke az to khundam mikham beram kutashun konam . ta poshte gush ..khube dige..
  vali ba in tafasir fek konam in karam bokonam bazam tanha mimunam:(

 53. محمد ۱۳۸۷-۰۴-۱۰، ۱:۱۱ ب.ظ

  رنگ گردن مو داریم تا رنگ کردن مو ! مثلا شاید یکی مثل من دوست داشته باشه موهای قهوه ای خودش رو رنگ مشکی تغییر بده که هنوز موفق نشده !

 54. اسپایدرمرد ۱۳۸۷-۰۴-۱۰، ۴:۲۰ ب.ظ

  اصولا یکی از علل جذابیت اختلافه! حالا این وسط استثناهایی هم هستن که مخالف هستن..
  شاید داشتن دوست پسر یا دوست دخترهای عروسکی جذاب باشه ولی قطعا اینگونه همسر داشتن جذابیت کمتری داره..! ظاهر آدمها چیزیه که بر اساس اون رو باطن ادمها قضاوت میکنن فرض کنیم پسری کفش پاشنه بلند بپوشه، خود پسرها چه دیدی به این پسر دارن!؟ پسری نازنازی و ضعیف! بهش ممکنه مثل یک دختر تیکه بندازن بدون ترس از درگیری! چون اون رو فاقد توانایی دفاعی میدونن..! خب حالا یه دختر وقتی همچین وضعی رو ببینه آیا باز هم از زیر ابرو برداشتن خوشش میاد؟ من پیش خودم فکر میکنم اینها کسانی نیستند که بتونن بار یه زندگی رو روی دوششون بکشن..!

 55. علی ۱۳۸۷-۰۴-۱۴، ۶:۱۰ ب.ظ

  تشکر به خاطر مطلب جالبتون.
  اگر راستشو بخواید منم که پسرم از قیافه ی طبیعی بیشتر خوشم میاد

 56. hamed ۱۳۸۷-۰۴-۱۵، ۱۲:۱۵ ب.ظ

  به عنوان یکی از طرفداران مردسالاری از هرچی این تریپی آدم است حالم به هم می خوره اگه خوشتون نمیاد ببرینش بندازین دور خلاص

 57. محمد ۱۳۸۷-۰۴-۱۷، ۳:۱۲ ب.ظ

  همه از پسر خوشگل خوششون میاد مثل کامران و هومن

 58. محمدرضا ۱۳۸۷-۰۴-۱۸، ۱۰:۱۸ ب.ظ

  هر کسی برای خودش افکار ، علایق و اعتقادات خودش و داره. این دلیل نمیشه که هر جوری که ما دوست داشتیم، دیگران هم باید همینجوری باشند. ما نباید نظر خودمون و به دیگران تحمیل کنیم.

 59. جعفر ۱۳۸۷-۰۴-۱۹، ۵:۴۸ ب.ظ

  دوست دارم زهرا جونم از طرف جعفر جوات

 60. ناشناس ۱۳۸۷-۰۴-۳۰، ۱۱:۴۲ ق.ظ

  خداییش راست گفتی دمت گرم بازم فکر کن شاید چیزای بهتری هم توی این عجایب اسکل پیدا کردی

 61. نادیا جوووووووووون ۱۳۸۷-۰۵-۳۰، ۲:۰۲ ب.ظ

  سلام دوسته عزیز هر کس عقاید خودشو داره اشتباه داری میگییییییییییییییییییییییییی

 62. علی ۱۳۸۷-۰۶-۲، ۹:۳۴ ب.ظ

  خیلی خری

 63. آتنا ۱۳۸۷-۰۷-۷، ۲:۲۵ ق.ظ

  جدی خیلی مسخره ای اصلا به تو چه که کی چی کار میکنه کی چی کار نمیکنه فضول

 64. سارا ایدا ۱۳۸۷-۰۸-۱۷، ۱:۴۶ ب.ظ

  زهرای پرو اخرین بارت باشه که داری به عشق های ما تو هین می کنی یادت باشه ما طر فدار های کامی هومی هر جا هستیم واز کامران هومن دفاع می کنیم تازه به تو چی ربطی داره که مردم چی کار هایی مکنه پس از این به بعد همه ی خواننده ها باید بیان از تو اجا زه بگیرند تازه اونا عشقشون کشیده و می خوا ن وطن فروشی بکنن اونا جوا ن های نسل اینده هستند از این به بعد یک بار دیگر با کامی هومی بد رفتا ری کنید برخورد بعدی خواهم داشت

 65. سارا ایدا ۱۳۸۷-۰۸-۱۷، ۱:۵۰ ب.ظ

  زهرای پرو اخرین بارت باشه که داری به عشق های ما تو هین می کنی یادت باشه ما طر فدار های کامی هومی هر جا هستیم واز کامران هومن دفاع می کنیم تازه به تو چی ربطی داره که مردم چی کار هایی مکنه پس از این به بعد همه ی خواننده ها باید بیان از تو اجا زه بگیرند تازه اونا عشقشون کشیده و می خوا ن وطن فروشی بکنن اونا جوا ن های نسل اینده هستند از این به بعد یک بار دیگر با کامی هومی بد رفتا ری کنید برخورد بعدی خواهم داشت نه نگفته بئدم

 66. سارا ایدا ۱۳۸۷-۰۸-۱۷، ۱:۵۶ ب.ظ

  اون کی کهاسمشو ننوشته همش چند تا تقسیم گذاشته اگر می دونیتم اسمش چی حالشونمی گرفتم در اخر دو رود بر محمد قر بونه دهنش

 67. بيتا ۱۳۸۷-۰۹-۱، ۴:۴۷ ب.ظ

  Tooy ghol foroshi ha gholhay mokhtalafy hast har kas hagh dareh ghol mored alaghehasho antakhab koneh amma nabaead beh saeer gholha tohin koneh.

 68. pegah ۱۳۸۷-۰۹-۶، ۱۱:۰۴ ب.ظ

  به نظر من هر کسی مختار هر جور میخواد ظاهرشو (مثله باطنش) درست کنه و این کاملن شخصییه . در ضمن با نظرات اقا پدرام هم حال کردم . خوب بوددددددددد .

 69. حسین ۱۳۸۷-۰۹-۲۵، ۱۱:۰۳ ق.ظ

  ۱- اگه دوست پسر دوستتون زیر ابروشو برداشته، به شما چه ربطی داره!؟ مگه زیر ابروی شما رو برداشته؟ مگه اون آقا به شما میگه که خانم شما چرا سبیلتو میزنی!؟

  ۲- اگه دوست پسر دوستتون زیر ابروشو برداشته، شما چرا حالتون بد شده؟ ظاهرا چشمتون خیلی دقیق و تیز بینه و آمار چشم و ابروی پسر مردم رو توی اون هاگیر و واگیر خیلی راحت گرفته!
  ۳- چرا فکر می کنید هر کی که به خودش میرسه، خودش رو برای جنس مخالفش خوشگل میکنه؟
  ۴-چرا فکر می کنید پسرایی که زشتند باید زشت بمونند!؟ چرا کسی که ۲ سانت ضخامت ابروشه و قیافه اش مثل میمون شده باید این قیافه رو تحمل کنه؟ مگه زیبایی جزو مایملک خانوماست؟شاید این پسرها بخوان شبیه دخترها بشن، مگه جای کسی رو در دنیا تنگ کردن!؟
  ۵- مگه مردی به کم و زیادی پشمه که پشم و مو شده معیار مردی و نامردی!؟ من به شخصه خیلی از پسرها رو میشناسم که خیلی مودب، با وقار و در درس و کارشان موفقند و از خیلی از پشم و پیلی هایی که ادعای مردیشون میشه مردترند.

 70. ناشناس ۱۳۸۷-۱۰-۸، ۳:۱۱ ب.ظ

  chera jam mara beshkast layle dar mavaghehey saheh ast keh kasi ra doost dashteh bashem va ankar konem shayad kasani ham keh to didehee joz hamanand

 71. بيتا ۱۳۸۷-۱۰-۹، ۹:۳۲ ب.ظ

  نشانه مرد کار حلال کردن است نه ابروی نازک و کلفت

 72. ناشناس ۱۳۸۸-۰۳-۱۶، ۱۱:۴۷ ق.ظ

  سلام.

  خیلی خوب بود

  در راه خدا پشیمانی وجود ندارد.

  از بعضی نظرات بی مزه دیگران ناراحت نشو .

  در سرای ما به جز حق هیچ کسی را راه نیست

  هیچ کسی جز حق دگر از سر ما آگاه نیست

  موفق باشید و سربلند.

 73. ناشناس ۱۳۸۸-۰۴-۲، ۱۱:۲۸ ق.ظ

  سلام
  به نظر من مرام و معرفت ربطی به جنسیت و سن و سال نداره اما از قدیم قدیما گفتند و ما شنیدیم ” طرف خیلی مرده ” این مرد بودن یعنی آخر هر چه خصلت نیکوی انسانیه . متاسفانه متاعی که این روزها زیاد یافت نمیشه .
  حرمت و حریم ، مرام و معرفت ، صداقت و صلابت کم رنگ شده دیگه رنگ زیبای گذشته بر چهره ی این زیبا رویان نقش نداره . و شدند مردانی که مرد نیستند .

  به نظر من این مردان مرد نشده فقط از جنس مذکر نیستند مردی در این عبارت یعنی خوش مرامی که چون مصداقش نزدیک به مردان افسانه های گذشته ی آشنای ذهن ماست اینطور مثال زده شده .
  کاش روزی دوباره حرمت نان و نمک و رفاقت و نجابت رنگ خودش رو پس بگیره و بشیم (( مردانی که مرد هستیم ))
  و در پایان سلام و ارادت به تمام مردان مرد.

  مرد Reply:

  چاکرتیم…..دم هرچی لوتیه بامرامه ناشناسه گرم……حکماٌ ما با این سییبلای

  چخماقی دل هر انجمن نسوان رو خواهیم برد….جون داداش راس میگم…..ولی پاپی

  این قائله ی ابرو برداشتنو بر نداشتن باید بگم ما لوتیای دسمال یزدی بدست با کلاه و

  کت شلوار مشکی و کفشای قیصری پاشنه خوابیده علاوه بر سیبیل ابرو هم گرو

  می ذاریم….خودمونم میدونیم دل هرچی دختره با ماست…….. زت زیاد…!!!!!

 74. علی محمد ۱۳۸۸-۰۶-۲۱، ۴:۵۴ ب.ظ

  سلام امیدوارم در مورد افکارتان بیشتر تحقیق کنید.
  اینجا ایران است . بسیاری از ما ایرانی ها ظاهربین هستیم .
  به نظر من مشکل اینجاست که ما حتی نمی دانیم که چه میکنیم اصلا چرا این کار را انجام میدیم یا چرا این راه را انتخاب میکنم . شما بروید در مورد مدل موهای بعضی از دوستان که به قولی مویشان فشن هست تحقیق کنید به خدا این نوع مدل در آمریکا (arizona) عجیب هست اگر این نوع مدل مو را جوانی بزنه فکر میکنن که اون همجنس بازه .
  پسرهایی در عالم حاضر به خاطر خدا و بس در تلاش برای راهنمایی دیگر دوستان خود و روشن شدن افکار هستند لطفا شمایی که دختر هستین و دختران را بهتر از ما میشناسین با نشان دادن افکار مثبت در مورد پوششان متذکر شوید منظور من تایید پوشش خاصی نیست ولی دوست دارم افراد با افکار باز به پوشش خود علاقه مند باشند.
  خانم بنده آمریکایی است این را به خودش نمیگم چون میترسم پرو بسه ولی حجابش بهتر از عزیزان هم وطنی خودم هست.
  ایرانی را تمام ایرانی ها دوست دارند؛ باشد که مثبت اندیش در پناه خداوند پیروز باشیم.

 75. نگار ۱۳۸۸-۰۷-۲۲، ۶:۲۵ ب.ظ

  دوست عزیز چرا میخواهید نظر خودتون رو تحمیل کنید آخه شما چکار به دوست پسرهمسایتون دارید عزیز دل چرا میخوان عقایدتون رو تحمیل کنید شما مردونگی رو به چی میبینید به ابرو مثل فرچه واکس ریش وپشم خوب یکدفعه با گوریل ازدواج کنن دیگه مردونگی به ذات هست نه ظاهر من خودم شوهرم ابرو برمیداره البته چون ابروش حالت داره خیلی زود شمشیری میشه زیر ابروشم سایه میزنه ولی همه میگن قیافش خیلی مردونست بسه دیگه اینقدر کوتاه بین نباشیم

 76. رامین ۱۳۸۸-۰۸-۱۰، ۱:۲۴ ق.ظ

  با سلام
  به نظر من اون پسر هایی که ادا های زنانه درمیارن برن تغیر جنسیت بدن
  دختر مردم و علاف نکنن.
  و پسر های این شکلی غرب زدگی و کفار زدگی شده اند
  و اداهای حکومت کف%