برنامه زنده تلویزیونی توییتر و فرندفید

* من امروز یه کشفی کردم. اینکه اونقدرام که خودم فکر میکنم خنگ نیستم:-) چون یه سری به تاریخچه شیریجاتم در گوگل ریدر زدم و کشف عظیمی کردم که بسی مایه خوشحالی خودم شد:)) اونم این بود که من خیلیم از روزگار و تکنولوژی های روز عقب نیستم چون تاریخ ابتدایی ترین شیریجات من به محدوده ماههای آغازین سالهالی ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ می رسد!!! این یعنی اینکه برخلاف تصور خودم این دو هفته نیست که با کوگل ریدر کار میکنم بلکه تعداد هفته ها بیش از این است:)
فقط اینکه یک باگی در نخستین شیریجات من وجود دارد و آنهم اینکه اینجانبه فکر میکردم فقط باید وبلاگ خودم رو ثبت کنم و مطالب موهومش را شیر کنم! تا باقی دنیا ببینند و مستفیض شوند! جالب اینجاست که آن موقع و حتی اخیرا نمیدانستم که افراد دیگری مطالب به اشتراک گذاشته شده منو می بینن و یا حتی نمیدانستم کدامین افراد هر روز آنها را می بینند؟!! برای همین گاهی اوقات چیزهایی را که میخواستم ترجمه کنم و یا به هر دلیلی بدانها نیاز داشتم (حتی در حد یک جمله مهم در یک متن ۴۰ صفحه ای) را نیز شیر میکردم تا از اقصی نقاط دنیا راحت بتوانم بدانها دسترسی داشته باشم!!! نگو ملت همه این پرت و پلاها را دیده اند:-)
حال برخی از آنها را آن شیر نموده ایم ولی تصور دیگران برایمان جالب انگیزناک است که با دیدن آنهمه شیر مطالب خودی و همین طور مطالب انگلیسی بیخود و بیربط با خود چه می اندیشیده اند؟:)))
بار الاها سپاس که این را نیز به ما آموختی و در این زمینه نیز ما را یاری نمودی:))

* ها گفتم سری به شیریجاتم در روزهای نخستین شیروندن توی گوگل ریدر زدم. راستش بیشتر از همه این مطلب آرزوهای گیکی من توجهم رو جلب کرد که به تاریخ ۵ دی سنه ۸۶ مرقوم شده است. چیزی که بیشتر توی این مطلب توجه من رو جلب کرد اون بخشی از آرزوهای گیکی یک پزشک بود که اونجا گذاشتم یعنی این پاراگراف:

دوست داشتم، یک برنامه تلویزیونی تمام‌عیار آی‌تی را تهیه و مجری‌گری می‌کردم. چیزی شبیه نود و یا آسمان شب، البته با کیفیت و هیجان بسیار بیشتر. شما دوست نداشتید، وقتی تلویزیون را باز می‌کردید، آخرین اخبار گوگلی و وب دویی را ببنید و بشنوید؟ دوست نداشتید چهره‌های سرشناس وبلاگستان را در تلویزیون ببینید؟ دوست نداشتید این جانب مثل فردوسی‌پور یقه این و آن را می‌گرفتم که چرا این طوری است و آن طوری نیست؟! باز هم پرواضح است که بعد از برنامه نخست…

تصور کنید اگه همچین برنامه ای وجود داشت چقدر بامزه میشد. البته اون موقع که دکتر مجیدی این رو مینوشتن نمیدونم توی ذهنشون چی بوده ولی فکر نمیکنم تا قبل از به وجود اومدن توییتر و فرند فید این برنامه جذابیتی می داشت:) الان اگه این برنامه تشکیل میشد خیلی جذاب می بود. هرچند من با مجری گری دکتر مجیدی مخالفم یعنی خوب به نظرم این برنامه باید یک مجری طنز میداشت:-)) تا ته مایه طنز توی حرفاش باشه و جلب توجه بکنه:) دلایل دیگه ای هم هست البته. مثل اینکه اونجام باند آی تی بازی میشد و لابد فقط اعضای مافیا پافیا دعوت می شدن و اصلا جذاب مذاب نمیشد:-) ما یک برنامه همه جانبه میخوایم:))

با توجه به توییتر و فرند فید (به خصوص این دیمی) و کلا نظرات و کامنتا و شوخیای ملت و سوتی های برخیا (اسمایلی چیپس و پفک مز مز) فکر میکنم خیلی برنامه جالب و پر بیننده ای میشد. حالا یه خبرگزاری طنز توپیتر و فرند فید داریم که اینجور خبرای بامزه رو نقل قول میکنه و در حال حاضر بهترین ایده است ولی خداییش یه برنامه جذاب و زنده تلویزیونی و یه مجری وبلاگی کجا و یه خبرگزاری به صورت تکست کجا؟:)
نمیدونم اصلا در کل دنیا همچین برنامه ای داریم یا نه؟ منظورم یه برنامه تلویزیونی زنده راجع به گیکی ها و دنیای مجازی و توییتری ها و فرندفیدی هاست؟:) به نظرم من خیلی ایده خوبیه و اصلا جای برنامه های مربوط به اینترنت و دنیای مجازی و فناوری اطلاعات خیلی توی صدا و سیما خالیه. در حالیکه طیف مخاطبین دنیای مجازی هم زیادتره و هم اینکه جذابتره همش جوونان:)

* خوب حالا من یه نظرسنجی میذارم:
فرض کنیم یک برنامه زنده تلویزیونی راجع به وبلاگ نویسها و کلا بچه های Web 2.0 داریم شما دوست داشتید تقشهای زیر به چه کسانی داده می شد:
۱- مهمترین نقش: مجریهاش زن بودن و یا مرد؟ و دوست داشتید مجریاش کیا باشن؟
۲- تهیه کننده اش کی باشه؟ باید بیطرف باشه که همه رو دعوت کنه دیگه:دی
۳- بامزه تر از همه: داورش کی باشه؟ جان من طوری داور رو انتخاب کنید که تمام داوریها به نفع خانوما تموم بشه:)) اسمایلی همون قبلی:))
۴- کارشناسی برنامه به عهده کی باشه؟:)))
۵- اگه همچین برنامه ای بود خانومام توش شرکت میکردن؟:)
۶- اولین مهمونای برنامه کیا باشن؟ به ترتیب بگین دوست داشتید کیا دعوت میشدن؟
۷- دوست داشتید این برنامه حاوی چه بخشهایی می بود؟ فقط مصاحبه باشه یا مثل نود حواشی و معرفی و یا چه بخش دیگه ای که دوست داشتید باشه؟:))

۵۷ نظر

 1. يواشكي هاي من ۱۳۸۷-۰۳-۸، ۱۰:۰۸ ق.ظ

  به مسافر: پیش ماهم بیا… به یک عدد کامنت گذار احتیاج داریم.. البته پول نمی دیم بهت …

  زهرا؟؟ سینوسی تانژانتی می ذاشتی اینجا حل می کردیم واست … ۲+۵ که راحته

 2. صبا و پرهام ۱۳۸۷-۰۳-۸، ۱۱:۰۳ ق.ظ

  خودم قطعا داوری رو قبول می کردم

  ! ۱!!!۱

  بایتون

 3. علیرضا ۱۳۸۷-۰۳-۸، ۱۱:۲۸ ق.ظ

  با سلام به مطلب جدید وبلاگم سر بزن و نظرت را بده

 4. سعید ۱۳۸۷-۰۳-۸، ۱۲:۰۲ ب.ظ

  وبلاگ جالبی دارید، تبریک می گم.

 5. نسیم ۱۳۸۷-۰۳-۸، ۱:۱۰ ب.ظ

  خسته نباشی ؟ میگن تو آرشیو لینکدونیت اگه بخوایم لینک بشیم پارتی میخواد ؟ من که پارتــــــــــــــــــــــی ندارم باید چیکار کنم ؟

 6. تقویم صبورا ۱۳۸۷-۰۳-۸، ۳:۵۹ ب.ظ

  مرسی زهرا جون

 7. آلوچه! ۱۳۸۷-۰۳-۸، ۵:۴۶ ب.ظ

  همشون خودم!
  نظرت چیه؟؟