شنیدم که چون قوی زیبا بمیرد…

* اکثر ما امروز این خبر رو خوندیم که کارخانه ارج تعطیل شد… همه ما از خوندن خبرش متاثر شدیم. درست مثل مرگ این اقای حبیب که تنها ترانه هایی که ازش یادم هست اونجایی که داد میزنه ماااادر… بی تو تنها و غریبم… اتاق خالی ام بی تو چه سرده و اونجاییکه که آرام میگه: شنیدم که چون قوی زیبا بمیرد… فریبا زاد و فریبا بمیرد و خودش هم زیبا مرد. برگشت به کشورش و بی حاشیه در روستاشون فوت کرد…
* داشتم میگفتم. ما یه کلمه خوندیم ارج تعطیل شد… اما پشت این خبر ماهها ترس کارگرها بوده از تعدیل های پیاپی در کارخانه. درست همون زمان که ما تو فضای مجازی با متنهای قشنگ بزرگداشت روز کارگر گرفتیم، هر بار تن یک کارگری توی ارج لرزیده نکنه من تو لیست تعدیل باشم؟ اما اینبار دیگه همه شون بیکار شدن. برای ما به راحتی خوندن یک خبر و شاید هم نوستالژیک شدن و قطره اشکی هست اما برای کارگرها ترس از بیکاری و دنبال کار گشتن و کار پیدا نکردن تو این برهوت شرکتهای تولیدی هست که خیلی هاشون بسته شدن… خیلی از آشنایان ما در قزوین بیکار شدن چون شرکتهای تولیدی یکی پشت هم بسته شدن. یه سر برید شهرک صنعتی قزوین اوضاع یکی دو سال اخیر رو ببینید.
* اصلا دولت به کنار که متاسفانه هدفش رو گذاشته رو اقتصاد لیبرال و اینکه ایا واقعا تو ایران جواب میده؟ در این شرایط به چه قیمتی؟ بعد برجام چقدر به فکر تولیدیها بوده؟ ما چیکار کردیم؟ چقدر از تولیدات داخلی خرید کردیم؟ چقدر به فکر کارگرهامون بودیم؟ ما مصرفگراهای غربزده نسبت به کارگرها و تولید داخلی مون نامهربان بودیم حتی اون مارکهای خوبش. لااقل تو این ماه رمضونی دعا کنیم شرمنده زن و بچه شون نشن. و دعا کنیم مسوولین عقلشون سر جاشون بیاد و فکری برای کارگرها و کارخونه جات داخلی کنن..

۹ نظر

 1. فاطمه ۱۳۹۵-۰۳-۲۲، ۱۰:۴۵ ق.ظ

  کمپین “کالای خارجی نخریم” راه حل مشکل اقتصاد و تولید داخلی هست. ژاپن هم با همین استراتژی به اینجایی که الان هست رسیده.

  اقامحمدحسن Reply:

  ای کاش به همین راحتی که گفتی بود.
  اما اولا اینجا ژاپن نیست
  ثانیا شرایط ما با ژاپن متفاوت هست
  ثالثابه عمل کار براید به کمپن ان شاید

 2. اقامحمدحسن ۱۳۹۵-۰۳-۲۳، ۱۰:۱۳ ب.ظ

  دولت متاسفانه به فکر مردم مستضعف وکارگر نیست

 3. ناشناس ۱۳۹۵-۰۳-۲۴، ۱۱:۲۷ ق.ظ

  چقدر راجیف میگی همشهری
  کی می خوای بفهمی ؟؟؟؟؟

  ناشناس Reply:

  گذشته از اینکه نظر هرکس درباره اقتصاد چیه، اظهار تأسف از بیکار شدن یه عده و قطع شدن درآمدشون اصلا اراجیف نیست دوست من!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. عیسی مسلمان ۱۳۹۵-۰۳-۲۵، ۷:۲۳ ب.ظ

  ه نام خدا

  چند سال پیش که اوباما تازه اومده بود. در گوگل بوش رو جستجو کردم و از وب سایت یه بابایی سر در آوردم به اسم بوش ولی دیدم طرف توضیح داده که هر روزه افراد زیادی از خاور میانه در جستجوی بوش از آنجا سر در میارند و اگر به دنبال رئیس جمهور بُش هستید، اینم لینکش.

  (این یک خاطره بود بدون شرح!)

 5. عمه چاوز ۱۳۹۵-۰۳-۲۸، ۵:۰۱ ب.ظ

  یه درخت خشک و بی برگ میونه کویره داغ
  توی ته مونده ی ذهنش نقشه پر رنگ یه باغ
  شاخه سبز خیالش سر به آسمون کشید
  بر رو دوشش همه پر شد ز اقاقیه سفید

  انشاالله سال دیگه پیش به سوی محمود میرویم مردی با پوزیشن کشیدن بالای زیپ شلوار باز جلوی دوربین /در آغوش گیرنده نه نه چاوز/ هاله نوری به وسعت کله دکل و خاوری و …

  توی دنیای خیالیش کم کمک چشماشا بست
  دید دوتا کفتر چاهی روی شونه هاش نشست
  اولی گفت اگه بارون باز بباره تو کویر …

 6. SAMA ۱۳۹۵-۰۳-۳۰، ۲:۱۰ ب.ظ

  نظر منو چرا حذف کردی اونوقت؟

 7. Prince Of Persia ۱۳۹۵-۰۴-۵، ۲:۱۰ ب.ظ

  راستی چرا اینجا اینقدر نسبت به قبل متروکه شده؟