خیانت و دشمن مشترک در فضای مجازی!

* یه چیزی که زنها رو شدیدا به هم نزدیک میکنه کانسپت دشمن مشترک هست. مخصوصا وقتی که این دشمن مشترک از جنس مخالف هم باشه!
حالا اصلا چرا اینو نوشتم؟ امروز تو یکی از این شبکه های اجتماعی چیزی دیدم که چشام ۴ تا شد! دو تا خانمی که دشمن خونی همدیگه بودن و کلی متن پابلیک علیه همدیگه نوشته بودن، دیدم الان با هم دوست شدن و عکسای همو لایک میزنن و حتی زیرش دارن از قیافه طرفی که تا دیروز ایکپیری و زندگی به هم زن بود، تعریف میکنن!

* از اینجا به بعد اسامی ساختگی ولی ماجراهای دوستی و روابط واقعی هستن: ماجرا از این قرار بود که چند وقت پیش  محمد نامی که یک آقای مهندس شناخته شده بین آشناها هست، با نیلوفر خانم نامی وارد رابطه شد و کلی متنهای پابلیک عشقی و تعریف و عکسای دو نفره از گشت و گذارها و دیوارنویسی ها و … خلاصه دیگه شبکه آشناها میدونستن اینا با همن. ۷ ماهی نگذشته بود که نیلوفر خانم فیس بوکش رو دی اکتیو کرد . خلاصه ماجرا مشکوک بود تا اینکه کم کم روی دیوار آقا محمد عکسا و تفریحاتش با غزاله نامی رو شد و این ریلیشن شیپ شدن! خلاصه از این به بعد دیگه این دو تا بودن و نیلوفر خانم بیچاره شده بود آدم بده ی ماجرا. چون هی متلک مینداخت به این دو تا و حتی غزاله رو متهم به خیانت و اینجور چیزا کرده بود و شما نمیدونین این دو زن چه چیزایی میگفتن به هم چه تو دنیای مجازی و چه واقعی و دوستانشون رو هم دو شقه کرده بودن که یا با منی یا با اونا:دی

* این گذشت تا اینکه هفته پیش کامنت غزاله خانم رو پای عکسای نیلوفر خانم دیدیم و دو تا چشم داشتیم و دو تا هم قرض کردیم که از دوستان مشترک بپرسیم قضیه چیه و خوب حدسمون تا حدی درست بود. آقا محمد خوش اشتها به غزاله بانو! هم خیانت کرده بود و خوب حالا این دو تا زن مشترکا یکیو داشتن که سرش خالی کنن:دی حالا دیگه نمیدونیم فرد کی هست!

* ولی خودمون این دنیای مجازی واقعا گند زده به روابط. طرف هرکاری هم بکنه نمیتونه اون یکی رو از زندگیش حذف کنه و حتی فراموشی هم سختتره. قبلنا خوب طرف از زندگی شخص بیرون میرفت و یه مدت عزاداری و خداحافظ. الان معشوق یا عاشق سابق هرجا که بره رد پای طرف هست و اصلا فوقش بتونه عکسای دو نفره رو پاک یا آن تگ کنه، خوب دیگه نمیتونه کل اکانتهای طرف مقابل رو پاک کنه که دیگه نبینتش!

* یک موضوع دیگه این جدایی طلاق ها و آشنایی ها تو فضای مجازی هست. معلوم نیست ملت چرا هنوز هیچی نشده میان تو پابلیک تو چشم بقیه میکنن که بله وای ما خیلی عاشق همیم و شما بیا ببین چقدر قربون صدقه همدیگه میریم! بعد یه مدت میبینی حالا یا یکیشون دیگه آپدیتی نداره، یا دی اکتیو میکنه یا اکانتشو پاک که خوب همه اینا زنگ خطریه برای اینکه بفهمی اوه خبری هست! من که  همیشه به قربون صدقه رفتنهای تو پابلیک شک دارم و مطمئنم اگه تو خلوتشون سیراب بودن نیازی به توی چشم کردن قضیه نیست و این یعنی مشکل عمده ای هست.

* یک چیز دیگه هم واسم سوال بود. چرا بعضی از زنها با وجود اینکه میدونن آقا این تابلوئه زنگ بزن و در برو هست و همه هم اینو میگن و خودشم میدونه این همزمان با ۵۹ نفر هست و خودش نفر شصتمیه بازم با طرف وارد رابطه میشن و حالا بعدا میشینن تو سر خودشون میزنن و ماتم میگیرن که ای واااای دیدی چی شد؟ اینم به من خیانت کرد!

۱۱ نظر

 1. ستاره ۱۳۹۳-۰۸-۲، ۱۲:۵۱ ق.ظ

  آخه چرا اینقدر کلمات انگلیسی؟!!والا این جا ایرانه.هر وقت رفتین خارج اون جا راحت کل کلمات رو انگلیسی به کار ببرین.

 2. ناشناس ۱۳۹۳-۰۸-۲، ۱:۱۲ ب.ظ

  وقت تون رو برای پیگیری چنین مسائل بیهوده ای تلف نکنید

 3. طراح ۱۳۹۳-۰۸-۲، ۲:۴۷ ب.ظ

  اتفاقا مطلب خوبی بود و باید وقت گذاشت

 4. حامد ۱۳۹۳-۰۸-۳، ۲:۴۲ ق.ظ

  زهرا جان لطفا بخش اقا زنگ زن و در برو رو کمی باز کنین!

 5. ناشناس ۱۳۹۳-۰۸-۳، ۱۰:۰۰ ق.ظ

  من با هر سه شون موافقم.

 6. تازه وارد ۱۳۹۳-۰۸-۳، ۱۰:۳۲ ق.ظ

  نه نباید به خاطر تجربه بدی که داری بگی این فضای مجازی گند زده به روابط . درسته که این فضای مجازی باعث شده تا به امروز تو ماجرای افتادن سیستم عامل را فراموش نکنی ولی “کانسپت” دشمن مشترک می تونه باعث بشه دوستان جدیدی مثل “آنتی لوس” پیدا کنی و متن های “پابلیک” ارائه دهید. پس فضای مجازی بد نیست و می تونه گند نزنه به روابط ولی باعث می شه سیستم عامل همیشه در ذهنت بمونه. در ضمن نام های ساختگی خیلی قشنگی انتخاب کرده بودی

 7. ریحانه ۱۳۹۳-۰۸-۳، ۲:۳۰ ب.ظ

  این واقعا خریته که بدونی طرفت با خیلیاس اما باهاش بازم رابطه داشته باشی…چقد باید ادم حقیرباشه خودشو علاف یه هوس باز کنه…لایک به این داستانت

 8. طلبه آنلاین ۱۳۹۳-۰۸-۳، ۷:۰۹ ب.ظ

  با سلام
  ایام عزای سید و سالار شهیدان تسلیت
  سایتی جهت جمع آوری طلاب وبلاگ نویس در دست طراحی داریم
  اگر شما از طلاب جامعه الزهراء یا مشابه آن هستید به ما اطلاع دهید تا از مطالب شما بهرمند شویم.
  با تشکر
  مدیر سایت Talabeh.net

 9. ناشناس ۱۳۹۳-۰۸-۳، ۷:۵۴ ب.ظ

  لطفن مقاله زیر که افشای همکاری بسیار نزدیک گوگل صهیونیست با سازمان سیا برای تاسیس “حکومت جهانی” که قفس آهنینی بیش نیست مقاله زیر را به فارسی برگردانید و بطور گسترده پخش کنید.

  http://www.newsweek.com/assange-google-not-what-it-seems-279447?piano_d=1

  شاید ایرانیان نادان از خواب بیدار شوند.

 10. ناشناس ۱۳۹۳-۰۸-۴، ۱۱:۵۷ ق.ظ

  شما که از مومنین هستید، آیا میدانید چرا دیه مسلمان و غیرمسلمان برابر نیست؟

 11. kop ۱۳۹۳-۰۸-۹، ۴:۰۸ ق.ظ

  نازی، نازی، نازی، نازی نازی، البته خیلی بداکارم اینو و بیان شرح در این مقال نگنجد.